«Սյունյաց երկիրը» դատապարտում է Կապանի համայնքապետին սպասարկող մեքենան հրկիզելուն միտված հանցավոր արարքը
Մայիսի 21-ին, ժամը 19։30–ի սահմաններում փորձ է արվել հրկիզել Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանին սպասարկող մեքենան։
Դեպքի առիթով ոստիկանության Կապանի բաժնում փաստաթղթեր են պատրաստվել և տրամադրվել Սյունիքի մարզային քննչական վարչությանը՝ հետագա ընթացքը կազմակերպելու համար։
«Սյունյաց երկիրը» խստագույնս դատապարտում է տեղի ունեցածը և հույս հայտնում, որ իրավապահ մարմիններն անպայման կբացահայտեն հանցագործության հեղինակին՝ դրանից բխող հետևանքներով։
Միևնույն ժամանակ՝ մենք մերժում ենք առկա հարցերը լուծելու այդ կերպը՝ ինչ դրդապատճառներով էլ այն պայմանավորված լինի։
Այդ ամենի հետ մեկտեղ հիմնավոր հորդոր ենք հղում Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանին ու համայնքապետարանի աշխատակազմին՝ չգերագնահատել կատարված հանցագործության էությունն ու նշանակությունը և համոզված լինել, որ միջադեպը չի կարող փոքր-ինչ անգամ անդրադարձ ունենալ կամ ստվեր նետել դրական այն ընկալումների և զգացմունքների վրա, որ ունի համայնքի բնակչության գերակշիռ մեծամասնությունը համայնքային իշխանության հանդեպ, ինչի արտահայտություններին երեկվանից կրկին ականատես ենք։
Մեր աչքի առաջ են մեծածավալ ու բազմածիր այն աշխատանքները, որ կատարվել ու կատարվում են Կապանում՝ գոտեպնդելով սահմանապահ համայնքի մարդկանց։
Ժամանակ առ ժամանակ էլ ականատես ենք վստահության և համերաշխության այն ցոլանքներին, որ համայնքի բնակիչներն արտահայտում են համայնքապետի ու համայնքապետարանի հանդեպ։
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմը, նաև պարբերականի հետևորդների անունից, նույնպես զորակցություն է հայտնում Գևորգ Փարսյանին, համայնքապետարանի աշխատակազմին և վստահություն հայտնում, որ համայնքում իրականացվող ստեղծագործ և նվիրական աշխատանքը կշարունակվի նույն տեմպով ու հետևողականությամբ, ինչպես եղել է տարիներ շարունակ, ինչպես որ կա այսօր։