Տասն էլ մրցանակով վերադարձան
Հայաստանի քիք-բոքսինգի ակումբների գավաթի խաղարկությանը Սյունիքի մարզի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբը (մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արայիկ Սարգսյան) մասնակցեց տասը մարզիկով: Մայրաքաղաքի «Դինամո» մարզադահլիճում նոյեմբերի 11-13-ն անցկացված առաջնությանը մասնակցում էր մոտ 300 քիք-բռնցքամարտիկ: Այդ ներկայացուցչական մրցմանը կապանցիները հաջող հանդես եկան. ակումբի սաներից վեցը դարձավ հաղթող, չորսն արժանացան արծաթե եւ բրոնզե մեդալների: Ակումբի սաներից չորսն առաջին անգամ էին մասնակցում նման պատասխանատու մրցման, նրանցից երկուսը՝ Արման Մնացականյանը եւ Ռուբեն Սարգսյանը դարձան հաղթող, իսկ Ալեն Ալավերդյանը եւ Վախթանգ Պետրոսյանը կանգնեցին պատվո պատվանդանի երկրորդ աստիճանին: Ինչպես նշեց ակումբի մարզիչ Արայիկ Սարգսյանը, առաջին մրցամարտերում իր սաները փոքր-ինչ կաշկանդված էին, զգալ էր տալիս մրցափորձի պակասը, այս մրցաշրջանում որեւէ կարեւոր մրցման չէին մասնակցել (աշխարհի եւ Եվրոպայի գավաթային առաջնություններ, հանրապետության առաջնություն եւ գավաթ), բայց հետո հունի մեջ մտնելով՝ հասան ցանկալի արդյունքի:
Ակումբում սերնդափոխություն է կատարվում, իսկ մարզիկների մի մասն այսօր ծառայում է ազգային բանակում, որոշները՝ առաջնագծում:
Ինչեւէ, ակումբի մարզիչները եւ նրանց ծնողները շնորհակալություն են հայտնում «Նորոգշին» եւ «Ռազբիլդինգ» ընկերությունների տնօրեններ Ռազմիկ եւ Գեւորգ Փարսյաններին, ինչպես նաեւ «Պրինց» համալիրի տնօրեն Էդգար Հակոբյանին՝ այս մրցման մասնակցությունը հովանավորելու համար:
Ինչպես փոխանցեց ակումբի մարզիչը, դեկտեմբերին կայանալու է երկու միջազգային մրցաշար՝ Ուկրաինայում (Խարկով) եւ Թբիլիսիում, որոնց մասնակցությունը հնարավոր կդառնա սրտացավ բարերարների հովանավորության շնորհիվ: Մարզիչն ու սաները լիահույս են, որ այս անգամ եւս հովանավորներ կգտնվեն: