«Տաթև ֆուդ կորտը» բացեց դռները
Տաթև–Կապան միջպետական ճանապարհի հարևանությամբ՝ Սվարանցի խաչմերուկում, Արամազդի ու Գյազբելի հայացքի ներքո այսուհետ կգործի սննդի սպասարկման «Տաթև ֆուդ կորտ» կենտրոնը։
Այն հանգստանալու, սնվելու լայն հնարավորություններ կընձեռի ոչ միայն հարակից գյուղերի բնակիչներին, այլև միջպետական ճանապարհով երթևեկող, Տաթևի վանական համալիր այցելող հավատացյալներին ու զբոսաշրջիկներին։
Կենտրոնի բացման արարողությունը տեղի ունեցավ սեպտեմբերի 19-ին՝ բազմաթիվ հյուրերի և մերձակա գյուղերի բնակիչների մասնակցությամբ։
Նորահիմն կենտրոնի ծնունդն օրհնեց Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ Տեր Մակար վարդապետ Հակոբյանը։
Այնուհետև ելույթ ունեցավ նորակառույցի սեփականատեր, Տաթև գյուղի վարչական ղեկավար Գոռ Մինասյանը։
Կենտրոնի ընդարձակ բակում տեղի ունեցող արարողությունը համեմվում էր Գորիսի «Սյունիք» պարային համույթի (գեղ ղեկավար՝ Վահե Մելքումյան) և Շինուհայրի երաժշտական դպրոցի դասատուների ու սաների ելույթներով։
Նորակառույցի մուտքի ժապավենը կտրելուց հետո ներկաները ծանոթացան ներսի կահավորանքին, որը հագեցած էր արագ սննդի ապահովման հնարավորություններով։
Այդ ամենին հաջորդեց բակում կազմակերպված հյուրասիրությունը։
Տոնական արարողությանը մասնակցում էին Գորիս, Քաջարան, Սիսիան համայնքների ղեկավարներ Առուշ Առուշանյանը, Մանվել Փարամազյանն ու Արմեն Հակոբջանյանը։