Թատրոնում կրկին առաջնախաղ էր
Կապանի Ալ. Շիրվանզադեի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը նոյեմբերի 8-ին հանդիսատեսի դատին հանձնեց իտալացի ճանաչված դրամատուրգ Ալդո Նիկոլայիի «Գողերի ընտանիքը» երկու գործողությամբ կատակերգությունը։ Բեմադրությունն իրականացրել է Երեւանի պատանի հանդիսատեսի թատրոնի դերասան Իշխան Ղարիբյանը։ Ներկայացման մեջ ընդգրկված են Կապանի թատրոնի հին ու ներ սերնդի ներկայացուցիչներ Բորիկ Հովակիմյանը, Նատալյա Բաղդասարյանը, Գայանե Վարդիկյանը, Թաթուլ Ծատրյանը, Մոնա Փարսադանյանը, Սիրանույշ Թադեւոսյանը։
Բեմադրության հիմքում մի ընտանիքի պատմություն է, պապից թոռանը փոխանցվում է այդ «մասնագիտությունը»` գողությունը, բայց անհաջողակ գողեր են, որոնց դեպքում ոչ մի բան չի ստացվում, ինչը նրանք վերագրում են բոլորին, բացի իրենց։ Ներկայացման մեջ շատ կան զավեշտի հասնող իրավիճակներ, որոնք եւ ծիծաղ են հարուցում հանդիսականի մեջ։
- Իմ նպատակը հենց այն է, որ մարդիկ աշխատանքից հետո գան թատրոն, կտրվեն առօրյա հոգսերից, լիցքաթափվեն, ծիծաղեն, մի քիչ թեթեւացած տուն գնան, - ասում է բեմադրիչը։
Բեմադրությունից հետո ճեպազրույց ունեցանք ներկայացման բեմադրիչ Իշխան Ղարիբյանի հետ, ով «Սյունյաց երկրին» հայտնեց, թե մտադիր է բեմադրել հայ դրամատուրգի ստեղծագուծություն եւ նրանց ավելի հոգեհարազատ են դրամատուրգ, «Գրական թերթի» խմբագիր Կարինե Խոդիկյանի պիեսները։ Իշխան Ղարիբյանի փոխանցմամբ` քանի որ թատրոն հաճախում է նաեւ դպրոցահասակ հանդիսատեսը, ցանկություն ունի անդրադառնալու հայ դասականի որեւէ ստեղծագործության, հավանաբար դա կլինի Շիրվանզադեի որեւէ դրամա, մանավանդ որ Կապանի պետթատրոնը կրում է հայ մեծ դասականի անունը։