Թբիլիսիում ընտրությունների արդյունքների դեմ բողոքի ակցիան ավարտվել է առանց միջադեպերի
Թբիլիսիում խորհրդարանի շենքի մոտ ընդդեմ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների ընդդիմության ցույցն ավարտվել է առանց միջադեպերի։ Այդ մասին Թբիլիսիից հայտնել է ՏԱՍՍ-ի թղթակիցը։
Հանրահավաքի կազմակերպիչներն արդեն հայտարարել են միջոցառման պաշտոնական մասի ավարտը։ Հնչել է Եվրամիության օրհներգը, որից հետո մարդիկ սկսել են ցրվել, սակայն նրանցից ոմանք շարունակում են մնալ խորհրդարանի և նրան հարող փողոցների մոտ։ Ռուսթավելի պողոտան, որտեղ գտնվում է Վրաստանի օրենսդիր շենքը, շարունակում է փակ մնալ։ Այնտեղ նույնպես ոստիկանության ջոկատներ են հերթապահում։
Երկուշաբթի օրը Թբիլիսիում խորհրդարանի շենքի մոտ տեղի է ունեցել հանրահավաք՝ ընդդեմ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների։ Հանրահավաքը հրավիրել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին, ով կարծում է, որ ընտրությունների արդյունքները կեղծվել են։ Նրան աջակցել են նաև ընդդիմության ներկայացուցիչները։