Գորիսի քաղաքային սպառողական կոոպերացիայի նախագահ
Ապշեցնող զարգացումների ականատեսն ենք այս օրերին: Տեսեք` Գորիսն ինչպիսի ողբերգական իրավիճակում է հայտնվել, որ Գորիսի ու Սյունիքի հիմնախնդիրների, Սյունիքի մարզպետի ով լինելու մասին դատողություններ է անում ոմն Տիգրան Կարապետյան:
Հարգելի՛ ընթերցող, այցելե՛ք Գորիս եւ հարցո՛ւմ արեք` հազար գորիսեցուց մի քանիսը միայն կճանաչի այդ երիտասարդին: Իսկ ովքեր էլ ճանաչում են, ճանաչում են Մաքսիմ Հակոբյանին պատկանող պետհամարանիշի շնորհիվ, որ տղան ամրացրել է իր մեքենային ու անընդհատ պտտվում է Գորիս քաղաքում` փորձելով հավաստել, որ Մաքսիմ եւ Վահե Հակոբյանները դեռ կան ու լինելու են:
Մեծ վերապահումով կարելի է ասել, որ Տիգրան Կարապետյանը եղել է Գորիսի քաղաքապետի թեկնածու 2014թ. ընտրություններում: Լուրջ թեկնածուն ընտրապայքարից չէր փախչի ամենաթեժ պահին: Դա էլ մի կողմ: Մեզ թվում էր, թե Գորիսի քաղաքապետի ընտրություններից հետո այդ տղան մի քիչ ամոթ կունենա եւ իրենց տնից դուրս չի գա այլեւս, բայց…
Տիգրան Կարապետյանը փորձում է զորակցել Վահե Հակոբյանին. խե՛ղճ Վահե, այդ ի՞նչ օրն ես ընկել, որ Տիկոն պիտի քեզ պաշտպանի:
Տիգրան Կարապետյանը մեծ եւ անբարո սուտ է ասում` իբր Վահեի մարզպետ դառնալուց հետո Սյունիքի ներդրումային դաշտն առավել գրավիչ է դարձել: Մինչդեռ` Վահեի մարզպետ դառնալուց հետո Սյունիքում շեշտակիորեն կրճատվել են ներդրումները: Իսկ եթե որեւէ մեկը համաձայն չէ այս դիտարկմանը, ապա թող գոնե մեկ օրինակ բերի` ներդրումային ակտիվ քաղաքականությունն արտացոլող:
Եվ հետո` Վահե Հակոբյանը որեւէ ծրագիր չի նախաձեռնել Սյունիքում, որ եկող մարզպետն էլ (ըստ Տիգրանի) շարունակի: Ընդհակառակը` եկող մարզպետը պետք է այնքան զորավոր լինի, որ առաջիկա մի քանի տարում կարողանա վերացնել այն ավերակներն ու աղբակույտերը, որ մեկամյա պաշտոնավարման ընթացքում Վահեն թողեց Սյունիքում:
Մի հարց էլ. ինչպե՞ս պատահեց, որ Սյունիքի մարզպետը մեկ տարվա ընթացքում թեկուզ եւ մեկ անգամ նորմալ կերպով չայցելեց Գորիս քաղաք` Սյունյաց աշխարհի հոգեւոր մայրաքաղաք: Գորիսյան նրա բոլոր այցերը սահմանափակվում էին Տիգրանենց տուն հաճախելով:
Ինչ վերաբերում է Սուրիկ Խաչատրյանի մասին Տիգրանի դատողություններին, ապա չգիտեմ` լա՞մ, թե՞ խնդամ: Մարդը կորցրել է իր տանիքը եւ հիմա մոլորության մեջ է: Այնպես որ` մենք ներում ենք նրան` ունայն եւ ողորմելի դատողությունների համար: