Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի ամանորյա ուղերձը
Եկեք մի փոքր հայացք նետենք ետ ու իրար հետ ամփոփենք մեր անցնող տարին, լիարժեք գնահատական տանք մեր կատարած աշխատանքներին, արձանագրենք այն թերացումները, որոնք ճշգրտորեն ուղղելու դեպքում, մենք կունենանք ավելի հզոր ու ուժեղ համայնք ու համապատկեր: Անցնող տարին նշանավորվել է թեպետ փխրուն, սակայն հարաբերական խաղաղության պահպանմամբ: Համայնքի ղեկավարության կողմից արվել են բոլոր միջոցառումները բնակիչների անվտանգությունը ի բարեկեցություն ապահովելու համար:
Սիրելի՛ համայնքի բնակիչներ 2020թվականի 44-օրյա պատերազմը խլեց մեզանից մեր լավագույն տղաների ոսկե սերունդը, Տեղ համայնքը կորցրեց իր 21 հերոս զավակներին, որոնց կորուստյան ցավը մինչ օրս ծանրացել է մեր հոգիներում, բայց մենք հուսալքվելու և թուլանալու իրավունք ու ժամանակ չունենք, մենք այլևս դատապարտված ենք ուժեղ և զորեղ լինելու, հզորացնելու և ամրացնելու մեր համայնքի խարիսխված հիմքերը:
Սիրելի՛ համերկրացիներ եկեք մեր հայացքները ուղղենք դեպի նոր 2022թվականը, դեպի գալիքը և ապագան, որը միասին պիտի կերտենք : Կցանկանայի բոլորիդ շնորհավորել գալիք Նոր Տարվա և Սուրբ Ծննդի կապակցությամբ, մաղթել Ձեզ ամենայն բարիք և առողջություն: Թող այսուհետ միայն խաղաղության աղավնիները սավառնեն մեր գլխավերևում, թող մանկան Ճիչով և երջանկությամբ լցվեն բոլորիդ օջախները և բոլորս ապրենք ու արարենք խաղաղ երկնքի տակ:
- Բազկի հզորությունն եմ մաղթում հայ որմնադիրին, որ շարունակի կառուցել:
- Առողջություն եմ մաղթում ռամիկին և հովվին, որ շարունակեն արարել:
- Արգանդի բեղմնավորություն մեր հայոց հերոսածին մայրերին, որ շարունակեն հերոսներ ծնել:
- Եվ խաղաղություն մեր հայոց աշխարհին: