Հայաստանի Հանրապետության պետականության և ինքնիշխանության պահպանման խրամատում օր ու գիշեր ծառայություն իրականացնող
փորձառու և քաջարի երկրապահներ ու աշխարհազորայիններ, մեծարգո գեներալներ, վաստակաշատ վետերաններ․
Մեծ հպարտությամբ թույլ տվեք շնորհավորելու բոլորիդ ՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի կազմավորման հերթական 33-րդ տարեդարձի՝ բանակի օրվա առթիվ։
Հայոց բանակը մեր պետության ամրության և նրա հարատև գոյության միակ ու հզոր երաշխավորն է , ուստի Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից արվում են բոլոր անհրաժեշտ գործողությունները մեր բանակի մարտունակությունն ու պատրաստականությունն ամենաբարձր մակարդակի հասցնելու, մեր քաղաքացիների անվտանգ ու բնականոն կենսագործունեությունը ապահովելու ուղղությամբ։
Բանակը կառուցվում է յուրաքանչյուր օր ու ժամ, յուրաքանչյուրիս մտքով և հայրենատեր գաղափարներով , ուստի պետք է այս ուղղությամբ համազգային ուղղորդված գաղափարախոսության և ազգանվեր միասնականության հատկանիշներ ցուցաբերվի բոլորիս կողմից, հանուն մեծ, միասնական ու նվիրական շահի, հանուն անկախ ու անկաշկանդ Հայաստանի Հանրապետության։
Առանձնակի հուզմունքով և խոնարհումով եկեք հիշենք մեր պետության կերտման ու ամրապնդման ժամանակ իրենց կյանքը զոհաբերած բոլոր տղաներին փառք հավերժ փառք նրանց շիրիմներին՝
Խոնարհումս բոլոր հերոսածին մայրերի առջև։