Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի շնորհավորական ուղերձը Հայոց բանակի կազմավորման 32-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, հայոց բանակի վաստակաշատ, ազգանվեր գեներալներ և սպաներ, Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանը հսկող աննման և պանծալի զինվորներ, Արցախյան պատերազմների վետերաններ, կամավորներ և երկրապահներ, այսօր հունվարի 28-ն է, հայոց բանակի կազմավորման տոնը, տոն, որը խորհրդանշում է մեր հավաքական բազկի ուժն ու զորությունը, հաղթանակի և ազատության նկատմամբ մեր անկոտրում կամքն ու վճռականությունը, մեր անընկուն ոգին և անպարտելիությունը։
Հարգելինե՛րս, շուրջ 32 տարի առաջ՝ պատմական այս օրը, հիմք դրվեց մեր պետության ողնաշարն ու եղելիությունը ամրապնդող հայոց բանակի կազմավորմանը, որի հիմքում և ակունքներում ընկած էին այնպիսի վառ անհատականություններ, ինչպիսիք էին մեծն սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը, Լեոնիդ Ազգալդյանը, Մոնթե Մելքոնյանը, ովքեր, ավաղ, այսօր չկան։
Փառք ու պատիվ մեր պետականության պահպանման և անսասանության համար իրենց կյանքն ու մատղաշ գարունները նվիրաբերած հայորդիներին, հավերժ խոնարհում ընկած, բայց երբևէ չծնկած հերոսների շիրիմներին։
Ամուր առողջություն, խաղաղ երկինք եմ մաղթում բոլոր սահմանապահներին, համբերություն և ամենօրյա բոցավառվող հույս՝ սահմանին զինվոր ունեցող հայ օջախներին։
Սրտանց շնորհավորում եմ բանակի օրվա կապակցությամբ և հավաստիացնում, որ մեր բանակը եղել ու մշտապես լինելու է հզոր ու անպարտելի։
Կեցցե՜ն հայոց բանակի քաջարի մարտիկները, կեցցե՜ն հերոսածին մեր մայրերն ու քույրերը, և կեցցե՜նք մենք՝ բոլորս, որ շարունակում ենք ապրել ու արարել մեր հայրենիքում։
Շնորհավո՛ր տոնդ, Հայկական բանակ։