Այսօր մենք նշում ենք Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրը։ Պատմական մի իրադարձություն, որը հաստատեց մեր ժողովրդի ինքնիշխանությունը և ազատությունը: 1918 թվականի մայիսի 28-ը մեր ժողովրդի համար նշանակալի է ոչ միայն որպես անկախ պետականության վերականգնման օր, այլ նաև որպես համազգային պայքարի, միասնականության և խիզախության խորհրդանիշ:
Այս օրը մենք հիշում ենք այն հերոսներին, ովքեր պայքարեցին մեզ համար երազանք դարձած անկախության համար: Նրանք մեզ ցույց տվեցին, որ միասնական ուժով կարելի է հաղթահարել ցանկացած դժվարություն և հասնել մեզ համար կարևոր նպատակների:
Այսօր կարևոր է շարունակել նրանց գործը՝ պահպանելով մեր ազգային արժեքները, մշակույթը և լեզուն: Մենք պետք է միասին աշխատենք մեր համայնքների զարգացման համար` իրականացնելով հայրենանպաստ գործունեություն և ձևավորվելով որպես պատասխանատու քաղաքացիներ։
Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվա կապակցությամբ: Թող մեր ժողովուրդը միշտ լինի միասնական, ուժեղ և ազատ: