ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱՎ ԱՎԱԳԱՆՈՒ ՅՈԹԵՐՈՐԴ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ԱՌԱՋԻՆ ՆԻՍՏԸ
Այսօր՝ սեպտեմբերի 10-ին, տեղի ունեցավ Կապան համայնքի ավագանու յոթերորդ նստաշրջանի առաջին նիստը, որին ներկա էր համայնքի ավագանու 18 անդամ։ Նիստը վարում էր Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։
Օրակարգը ներառում էր 34 նախագիծ, որոնց մեծ մասը քաղաքաշինական բնույթի էին և վերաբերում էին համայնքային սեփականություն համարվող հողամասերը աճուրդային կարգով օտարելուն և մրցույթով վարձակալության իրավունքով տրամադրելուն։
Ավագանին ի գիտություն ընդունեց Կապան համայնքի բյուջեի՝ 2024 թվականի առաջին կիսամյակի կատարման ընթացքի մասին հաղորդումն։ Հաստատվեց նաև Կապան համայնքի 2025-2027 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը, հավանության արժանացավ «Տեղական ինքնակառավարման և ապակենտրոնացման բարեփոխումների» ծրագրին Կապան համայնքի մասնակցությունը, համաձայնություն տրվեց համայնքի հողային հաշվեկշռին և ցամաքային տարածքի ծածկույթի դասակարգմանը։
Ավագանու որոշմամբ հաստատվեց գույքագրման փաստաթղթերում կատարված փոփոխությունները, ինչպես նաև՝ մի շարք համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպություններին անհատույց սեփականության իրավունքով գույք հանձնվեց։
Ավագանու նիստի օրակարգում ընդգրկված որոշումների նախագծերին կարող եք ծանոթանալ անցնելով հետևյալ հղմամբ՝ https://kapan.am/Pages/DocFlow/Default.aspx?a=v&nt=1..., նիստի առցանց հեռարձակումը՝ https://www.youtube.com/watch?v=sfm95J7ui08 ։
Ավագանու յոթերորդ նստաշրջանի երկրորդ նիստը կկայանա 2024 թվականի հոկտեմբերի 31-ին։