ՏԻՄ 21-ամյակի առթիվ Դավիթ Լոքյանը պատվոգրեր եւ շնորհակալագրեր է հանձնել մի շարք համայնքների ղեկավարների
ՀՀ ՏԻՄ համակարգի ներդրման 21-ամյակի առթիվ եւ Երեւանում մեկնարկած «Տեղական ժողովրդավարությունը Հայաստանում. hայացք ապագային, ապակենտրոնացման նոր օրակարգ» խորագրով համաժողովի շրջանակում ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանը շնորհակալագրեր եւ պատվոգրեր է հանձնել մի շարք համայնքների ղեկավարների: Անցած տարիներին իրականացրած աշխատանքների եւ ձեռքբերումների համար ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանի շնորհակալագրերով են պարգեւատրվել Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Կարմիրգյուղ, Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր, Շիրակի մարզի Սարապատ համայնքների ղեկավարները:
ՀՀ վարչապետի հուշամեդալի են արժանացել Կոտայքի մարզի Աբովյան, Սյունիքի մարզի Մեղրի եւ Վայոց ձորի Զառիթափ ու մի շարք այլ համայնքների ղեկավարներ:
Նախարար Դավիթ Լոքյանը շնորհավորել է բոլորին ՏԻՄ կազմավորման 21-ամյակի եւ պարգեւատրումների կապակցությամբ: Նախարարը նշել է, որ հաջորդ տարիներին ավելի բծախնդիր եւ հանգամանալից աշխատանք կտարվի՝ ներկայացնելու այն համայնքները, որոնք օրինակելի են ՏԻ համակարգում եւ լավագույն ծառայություններն են մատուցում իրենց բնակիչների համար:
Միաժամանակ տեղի է ունեցել Հայաստանի համայնքների միության կողմից ավանդաբար անցկացվող «Լավագույն համայնք- 2017» մրցանակաբաշխությունը: