Տիրան Խաչատրյանը նշանակվել է ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ
ՀՀ նախագահի հրամանագրով՝ Տիրան Խաչատրյանը նշանակվել է ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի լրատվական ծառայությունը:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Տիրան Խաչատրյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ՝ ազատելով նրան Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գխավոր վարչության պետ-Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:
Հիշենցնենք, որ նախագահի՝ հունիսի 8-ի հրամանագրով՝ այս պաշտոնից ազատվել եւ ԳՇ պետի պաշտոնում էր նշանակվել Օնիկ Գասպարյանը: