Զոհված ու վիրավոր ազատամարտիկների ընտանիքների սիրելի՛ անդամներ,
Սիրելի՛ մարտական ընկերներ,
Իմ շատ սիրելի ու հարազատ քաջարանցիներ,
Հանրապետություն եւ Ազատ դեմոկրատներ կուսակցությունների կողմից ստորագրված Հուշագրի արդյունքում ձեւավորված ՄԵՆՔ դաշինքին տվել եմ իմ համաձայնությունը և առաջադրվել դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրությունների պատգամավորության թեկնածու` ռեյտինգային ընտրակարգով, իմ հարազատ Վայոց Ձորի և Սյունիքի մարզերը ընդգրկող թիվ 12 ընտրատարածքում:
Առաջադրվել եմ իմ երկիրը, իմ սիրելի երկրամասը՝ Վայոց Ձորն ու Սյունիքն ավելի զարգացած ու ծաղկուն տեսնելու մեծ ցանկությունից դրդված: Պատրաստ եմ՝ իմ ամբողջ ներուժն ու երկարամյա փորձը, Արցախյան ազատամարտում ձեռք բերած հրամանատարի հմտությունները ծառայեցնել այդ նվիրական գործին՝ այս անգամ խորհրդարանական գործունեությամբ:
Այս ամենը հնարավոր կլինի իրագործել միայն այն դեպքում, երբ ՄԵՆՔ դաշինքն ու ես, որպես պատգամավորի թեկնածու, ստանանք ձեր աջակցությունը՝ առաջիկա խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունում:
Ես այն պատգամավորն եմ լինելու, ով խնդիրները լուծելիս առաջնորդվելու է բացառիկ անաչառության սկզբունքով, ձեր պատգամներն ու ցանկացածիդ հուզող հարցերը բարձրաձայնվելու են ու ստանալու են իրենց լուծումը:
Առաջնորդվելով ՄԵՆՔ-ի ամբողջական գիտակցումով,վստահ եմ՝ Արամ Զավենի Սարգսյան ազնիվ, պարկեշտ, խոհեմ ու մոդեռն քաղաքական գործչի ու փորձառու Խաչատուր Քոքոբելյանի առաջնորդությամբ, ՄԵՆՔ -ը կդառնա այն քաղաքական անսամբլը, համույթը, որը մաս կկազմի համաժողովրդական  թավշյա, ոչ բռնի հեղափոխության արգասիք քաղաքական ուժերին, իմա՝ ժողովրդի կողմից ստացած քվեների արդյունքում ՄԵՆՔ-ը ներկայացված կլինի ապագա Ազգային Ժողովում:
Վստահ եմ, դեկտեմբերի 9-ից հետո ՄԵՆՔ քայլելու ենք նոր ճանապարհով,որի հաջողությունը կախված է մեր ամենօրյա հետևողական ու սրտացավ աշխատանքից:
Հիշենք, որ մենք ենք մեր որոշումների պատասխանատուն ու մեր ընտրության տերը:
ՄԵՆՔ միասին ենք կերտելու մեր ապագան, քանի որ ՄԵՆՔ ուժեղ ենք միասին:
Բոլոր քաղաքական ուժերից,վարկանիշային թեկնածուներից  ակընկալում եմ արդար ու ազնիվ ընտրապայքար, խոհեմություն ու հանդուրժողականություն:
Դեկտեմբերի 9-ից հետո կյանքը չի ավարտվում...
ԵՍ ու ԴՈՒ ՝ ՄԵՆՔ ենք:
Սիրով՝ ՄԵՆՔ դաշինքի կողմից առաջադրված պատգամավորի թեկնածու՝ Վարդան Շմավոնի Գեւորգյան»: