Տնօրենների փոփոխություններ նախադպրոցական ուսումնական հաստատություններում
Հոկտեմբերի 7-ին, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը և Կապանի թիվ 6 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության աշխատակազմը մեծարանքով և երախտիքի խոսքերով վաստակած հանգստի են ճանապարհել հաստատության տնօրեն Բելլա Կոստանյանին։
Համայնքի ղեկավարը շնորհավորել է տիկին Կոստանյանին ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ և իր խոսքում բարձր գնահատանքի արժանացրել նրա անձը, երկար տարիների հետևողական ու նվիրված աշխատանքը, ունեցած նշանակալի ներդրումը՝ նախադպրոցական կրթության համակարգի զարգացման, սերունդների կրթության ու դաստիարակության և մասնավորապես թիվ 6 ՆՈՒՀ-ի կայացման գործում։
Տիկին Կոստանյանը ևս շնորհակալություն է հայտնել համայնքի ղեկավարին՝ շուրջ 44 տարվա աշխատանքային գործունեությունը գնահատելու համար, իսկ իր աշխատակազմին հորդորել է պահել հաստատությունում սահմանված բարձր նշաձողը և շարունակել տարիների ընթացքում ձևավորված լավագույն ավանդույթները։
Համայնքի ղեկավարի որոշմամբ՝ Կապանի թիվ 6 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության տնօրենի պաշտոնակատար է նշանակվել Անահիտ Ստեփանյանը։ Թիվ 13 ՆՈՒՀ-ի տնօրենի պարտականությունները ստանձնել է Լիլիկ Սարգսյանը, իսկ թիվ 12 ՆՈՒՀ-ի ղեկավարումը վստահվել է Նելլի Պետրոսյանին, ով մինչ այս աշխատել է թիվ 7 ՆՈՒՀ-ում՝ որպես ուսումնական գծով տեղակալ։
Գևորգ Փարսյանը շնորհավորել է նաև նորանշանակ պաշտոնակատարներին, նրանց մաղթել արդյունավետ գործունեություն և հույս հայտնել, որ նրանք իրենց փորձով ու պատասխանատվության բարձր զգացումով կնպաստեն նախադպրոցական կրթության որակի շարունակական բարձրացմանը։