Թրամփը սպառնացել է կործանել Թուրքիան
Վրաստանի խորհրդարանն աշխատանքը կվերսկսի փետրվարի 5-ին: Այդ մասին ասված Է օրենսդիր մարմնի կանոնակարգում: Վրաստանի խորհրդարանի ձմեռային նստաշրջանն ավարտվել Է դեկտեմբերի 27-ին:
Փաստաթղթի համաձայն, Վրաստանի խորհրդարանի գարնանային նստաշրջանը բացվում Է փետրվարի առաջին երեքշաբթի օրը, որն ընթացիկ տարում համընկնում Է ամսի 5-ին: Գարնանային նստաշրջանի շրջանակներում պատգամավորները պետք Է լսեն Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի ամենամյա զեկույցը, որի համար այն առաջին զեկույցը կդառնա պետության ղեկավարի պաշտոնում: Վրաստանի Սահմանադրության մեջ եւ խորհրդարանի կանոնակարգում մտցված նոր ուղղումների համաձայն, երկրի օրենսդիր մարմինը Քութայիս քաղաքից (Իմերեթի), որտեղ նա աշխատում Էր 2012 թվականից, վերադարձել Է Թբիլիսի: Ուղղումներն ուժի մեջ են մտել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի՝ 2018 թվականի դեկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցած պաշտոնակալման արարողությունից հետո, հաղորդել Է Sputnik-ը: