Հոկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 15:00-ին, տեղի կունենա ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարանի պղնձամոլիբդենային հանքավայրի պաշարների արդյունահանման նախագծի փոփոխություն (ներառյալ՝ արդյունահանման ծավալների փոփոխությունը, ընդերքի տեղամասի ընդլայնումը, թույլտվության ժամկետի երկարաձգումը) նախատեսող գործունեության վերաբերյալ նախնական գնահատման հայտի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության հանրային քննարկում:
Ձեռնարկող՝ «ԶՊՄԿ» ՓԲԸ:
Նախատեսվող գործունեության իրականացման վայրը՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան, Քաջարան, Լեռնաձոր, Սյունիք, Արծվանիկ, Սեւաքար, Աճանան քաղաքային եւ գյուղական համայնքներ:
Շրջակա միջավայրի բաղադրիչների վրա հնարավոր ազդեցություններ՝ հնարավոր է ազդեցություն շրջակա միջավայրի բաղադրիչների վրա:
Փաստաթղթերին կարող եք ծանոթանալ Քաջարանի քաղաքապետարանի 109 աշխատասենյակում (բնապահպանության բաժին), սույն ծանուցման հրապարակման օրվանից ամեն օր՝ ժամը 14:00-ից մինչեւ 18:00-ն:
Դիտողություններ եւ առաջարկություններ ներկայացնելու ժամկետը՝ 15 աշխատանքային օր, հաշված սույն ծանուցման հրապարակման օրվանից:
Քննարկումների պատասխանատու՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի քաղաքապետ:
Քննարկումն իրականացնող՝ «ԶՊՄԿ» ՓԲԸ:
Քննարկման վայրը՝ ՀՀ Սյունիքի մարզ, ք. Քաջարան, Լեռնագործների 18:
Քննարկման իրականացման պատասխանատու՝ Հասմիկ Մկրտումյան («ԶՊՄԿ» ՓԲԸ բնապահպանության բաժնի պետի տեղակալ) էլ.փոստ՝ [email protected] հեռ.՝ 0285-5-20-36, 0825-3-21-81, +374-94-820923, +374-94-060024, +374-77-504904,+374-93-888037, +374-285-60455