Ցերեկույթ՝ նվիրված Վահան Տերյանի 140–ամյակին
Փետրվարի 16–ը Գորիսի գրասեր հասարակության համար նշանավորվեց աննախադեպ միջոցառմամբ, որը, ինչպես նշեց մասնակից մանկավարժներից մեկը, կմնա իրենց հիշողության մեջ։ Մասնավորապես, Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի «Գորիս» ստորաբաժանումում, Ակսել Բակունցի տուն–թանգարանի վարիչ, արձակագիր Վարդան Սարգսյանի և ՀԳՄ Սյունիքի մասնաճյուղի նախաձեռնությամբ, տեղի ունեցավ ցերեկույթ՝ նվիրված հայ մեծ բանաստեղծ Վահան Տերյանի 140–ամյակին։ Բանախոսությամբ հանդես եկավ մեծ բանաստեղծի թոռ, բանասիրական գիտությունների թեկնածու Գևորգ Էմին–Տերյանը, ով մանրամասն անդրադարձ կատարեց Տերյանի գրական և հասարակական–քաղաքական գործունեությանը՝ հավաքված ավելի քան յոթ տասնյակ ունկնդրի  հաղորդակից դարձնելով տերյանագիտության նոր ու անծանոթ շերտերին, պատասխանեց առաջադրված հարցերին։
Գևորգ Էմին–Տերյանին գորիսյան թեմայով իր գեղանկարը նվիրեց գեղանկարիչ Ժիրայր Մարտիրոսյանը, իսկ բանաստեղծ Լևոն Սահակյանը նվիրեց բանաստեղծությունների  նոր հրատարակված ժողովածուն։
Ցերեկույթը համեմվեց գորիսեցի դպրոցականներ Ալիսա Ափունցի, Էլեն Աթաբեկյանի, ինչպես և քաղաքի 5–րդ դպրոցի «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկայի ուսուցչուհի Լուսինե Ասլանյանի հրաշալի ասմունքով։
Գրական ցերեկույթի կազմակերպմանն աջակցել էր «Միրհավ» հյուրանոցի սեփականատեր Շահեն Զեյթունցյանը։