Ծննդյանդ օրը շնորհավո՛ր, չնահանջա՛ծ մեր հրամանատա՛ր
44-օրյա պատերազմի ամենասկզբից կամավորական Ձեր ջոկատով Արցախ մեկնած, Արցախի Մարտունի, Ճարտար քաղաքներն ու հարակից գյուղերը պաշտպանած և կյանքի գնով անառիկ պահած, մեր կյանքը Ձեր կյանքից վեր դասած, չնահանջած մեր հրամանատա՛ր, շնորհավո՛ր ծննդյանդ օրը:
Հայաստանն արյանդ մեջ կրող մե՛ր հրամանատար, Ձեր միտքը, խոսքն ու գործը հայաստանոտ են, Ձեր արյո՛ւնը՝ հայկական եռագույնոտ, Դուք ապրում եք Հայաստանո՛վ և Ձե՛ր առաքելությունն ունեք այս կյանքում:
Հայրենիքի հանդեպ Ձեր անմնացորդ սերը վարակիչ է, և պատահական չէ, որ «Արծիվների» մեծ բանակն անսասան հավատով ու պատվախնդրությամբ է կատարում Ձեր հրամանները, պատգամները, վստահում և հավատում հայ ազգի լուսե գալիքին, որը, անկասկած, իրականություն կդարձնեք Դո՛ւք:
Հայրենիքի հանդեպ Ձեր անսահման սերն աննահանջ կռվի մղեց Ձեզ նորանկախ Հայաստանի երեք պատերազմներում և Ձեր կյանքի գնով միշտ պաշտպանեցիք հայոց Սուրբ հողը:
Հրամանատար Խաչիկ Ասրյանը չնահանջող, անգերազանցելի, չերկրորդվող տեսակ է, հավատարիմ ընկեր, սրտացավ բարեկամ, ընտանիքի գլուխ, հայրենիքի նվիրյալ, ազգային արժեքների և առաքինությունների մարմնացում - խորհրդանիշ։
Այսպիսին է հայ ժողովրդին ռազմական և սոցիալական Հայաստանի կառուցմանն ուղղորդող մեր հրամանատարը` Խաչիկ Ասրյանը:
Աստվածահավա՛տ հրամանատար, թո՛ղ Բարձրյալը լինի Ձեզ առաջնորդողը:
Ծննդյանդ օրը շնորհավո՛ր, չնահանջա՛ծ մեր Հրամանատա՛ր: