Ցուցահանդես-մրցույթ մանկապարտեզում
Աշնան դեղնակարմիր, բազմերանգ գույները տեղափոխվել էին Կապանի թիվ 6 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության դահլիճ, որտեղ սեղաններին եւ պատուհաններին հարյուրից ավելի հետաքրքրական կոմպոզիցիաններ էին: Նոյեմբերի 2-ին նախակրթարանում անցկացվեց «Աշնանային ֆանտազիա» խորագրով ցուցահանդես-մրցույթ: Ներկայացված հարյուրից ավելի աշխատանքների ստեղծման համար օգտագործվել էին աշնանային բարիքները՝ մրգեր, բանջարաբոստանային մշակաբույսեր, վայրաճ պտուղներ, եղեւնու կոներ, ծղոտ, եղեգ: Կոմպոզիցիանները պատրաստել էին ծնողները՝ մանկապարտեզ հաճախող երեխայի հետ միասին (198 սան ունի նախակրթարանը): Առավոտվանից մարդիկ էին հաճախում ցուցահանդես եւ ծանոթանում ու մասնակցում քվեարկությանը: Արդյունքներն ամփոփելուց հետո մանկապարտեզի տնօրեն Բելլա Կոստանյանը շնորհակալություն հայտնեց բոլոր նրանց, ովքեր նպաստեցին ցուցահանդես-մրցույթի կայացմանը, եւ մասնավորապես այն միտքը հայտնեց, որ նման միջոցառումները նպաստում են մատաղ սերնդի գեղագիտական դաստիարակության ձեւավորմանը, նաեւ մանկապարտեզ-ծնող կապի սերտացմանը: Բ.Կոստանյանը շնորհակալագրեր հանձնեց տարբեր խմբերի ծնողական խորհրդի նախագահներին եւ դաստիարակներին, պատվոգրեր՝ լավագույնները ճանաչված կոմպոզիացիաների հեղինակ ընտանիքներին, առանձին ցուցադրվեցին լավագույնը ճանաչված երեք աշխատանքները: Նախակրթարանի տնօրենը նաեւ հայտնեց, որ այսուհետեւ նման ցուցահանդես-մրցույթ մանկապարտեզում կանցկացվի ամեն տարվա աշնան վերջին ամսվա սկզբին: