Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանի Հանրապետության անկախության քսանութերորդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Անկախության օրը, անկասկած, բոլորիս համար ամենապայծառ ու կարևորագույն տոններից է, որին հասել ենք երկար տարիների պայքարի և անկոտրում կամքի շնորհիվ։
1991 թվականին հայ ժողովուրդը իրականացրեց սեփական ճակատագիրը տնօրինելու և խաղաղ ապրելու դարավոր իր երազանքը և հաղթահարելով պատերազմի ու շրջափակման դժվարությունները՝ բարձր գիտակցությամբ ու աննահանջ պայքարով ամրացրեց հայրենի պետականության հիմքերը։
Վստահ եմ, որ յուրաքանչյուրս քաջ գիտակցում ենք այս տոնի ձեռք բերման ծանր գինը և այն պահպանելու գործում մեր պատասխանատվությունը, հետևաբար այդ տրամաբանությամբ էլ պետք է կարողանանք ամուր, անխախտ ու հաստատուն պահել հայրենի պետականությունը ու մեր սահմանների անսասանությունը։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-րդ տարեդարձի առթիվ՝ խաղաղություն և քաջառողջություն եմ մաղթում բոլորիս: Մաղթում եմ, որ արժանի՛ լինենք մեր հերոս նախնիներին, շենացնենք ու զարգացնենք մեզ ժառանգված անկախ երկիրն ու մեր հերթին ավելի հզոր Հայաստան ժառանգենք մեր սերունդներին։