ՏՅԱՌՆԸԴԱՌԱՋԻ ՏՈՆԸ ՄԵՂՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔՈՒՄ ՆՇՎԵՑ ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ԿԵՐՊՈՎ
Փետրվարի 13-ին՝ Աստվածահայտնությունից (հունվարի 6) 40 օր հետո, Հայ Առաքելական Եկեղեցին նշում է Տյառնընդառաջը։
Այն այսօր նշվեց նաև Մեղրի համայնքում։ Տարածաշրջանի հոգևոր հայր Տեր Ռաֆայելի կողմից Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում կատարվեց ժամերգություն, որից հետո՝ նորապսակների օրհնության կարգ։ Եկեղեցու բակում օրհնված մոմի կրակով վառվեց Քրիստոսի լույսի խորհրդանիշ «անշեջ» խարույկը, ապա դրա շուրջ մեկնարկեց տոնակատարությունը։ Օրվա խորհրդին գեղեցիկ շունչ հաղորդեցին «Մեղրիի Մարզամշակութային կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի երգի ու դհոլի խմբակների և պարի՝ «Արփի» պարային համույթի սաները, ինչպես նաև ազգային տոնը խորհրդանշող հարդարանքը: Բարձր տրամադրությունը թևածում էր տոնակատարության ողջ ընթացքում:
Միջոցառումը եզրափակվեց ազգային ուտելիքների համտեսով և Մեղրիի համայնքապետարանի կողմից նորապսակների համար պատրաստված նվերների հանձնման արարողությամբ։
Տյառնընդառաջի տոնին ստացած օրհնանքը թող առավել ամրություն և ջերմություն բերի նորաստեղծ օջախներին, որ յուրաքանչյուր նոր հայ ընտանիք դառնա մեր համայնքի, մեր պետականության ամուր հենքն ու մեր ազգին արժանավոր զավակներ պարգևի: