«Ucom»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը Գորիսում կարևոր հայտարարություններ է արել
«Ucom» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր՝ հուլիսի 11-ին,  այցելել է Գորիս քաղաքի «Ucom»-ի գրասենյակ:
Հարցին, թե ի՞նչ հետաքրքիր ծրագրեր է առաջարկում ընկերությունը գորիսեցիներին՝ Ռալֆ Յիրիկյանն ասաց՝ «Ucom»-ն ուզում է հատկապես Գորիսից հայտարարել, որ արդեն ունի նոր ֆիքսված ինտերնետ  ցանց եւ զուգահեռ՝ արդիականացրել  է իր շարժական  ցանցը:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը միեւնույն ժամանակ նշեց՝ Գորիսի բնակիչներն  ունեն հնարավորություն՝ միավորելու ֆիքսված ու շարժական ցանցի ծառայությունները  մեկ փաթեթում՝ կվճարեն  մինչեւ  45 տոկոս  ավելի քիչ գումար,  քան այդ ծառայություններին առանձին-առանձին բաժանորդագրվելու դեպքում: Այդպիսով  քաղաքացիներն իրենց գումարը խնայողաբար կօգտագործեն եւ կօգտվեն նոր տեխնոլոգիաներից:
Ռալֆ Յիրիկյանը գորիսեցիներին կոչ արեց արդեն իսկ լրացնել հայտերը եւ օգտվել «Ucom»-ի որակյալ կապի ծառայություններից:
«Ucom»-ն առաջարկում է տան ամենաարագ ինտերնետը Գորիսում՝ տարբեր սակագներով, րոպեներ՝ Արցախ, ԱՄՆ եւ Կանադա զանգեր կատարելու համար, հեռուստատեսության պրեմիում ալիքներ, Wi-Fi սարքեր՝ ավելի բարձր արագությամբ, մեծ թողունակությամբ եւ լայն ծածկույթով, որոնց կարող են միանալ 12 ամսվա բաժանորդագրության պայմանով:
Հավելենք նաեւ, որ «Ucom» ինտերնետը Ookla ընկերության կողմից 2022-ին ճանաչվել է  ամենաարագը Հայաստանում՝ Speedtest տվյալների վերլուծության հիման վրա:
Այցի ընթացքում  Ռալֆ Յիրիկյանն ընդառաջեց Գորիսի պետական քոլեջի տնօրեն Կարեն Լազարյանի, Ակսել Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ դպրոցի տնօրեն Լուսինե Մանուչարյանի եւ թիվ 4 ավագ դպրոցի տնօրեն Արմինե Շեգունցի առաջարկ-խնդրանքին՝ 1 տարի ժամանակով տվյալ ուսումնական հաստատությունները ապահովել անվճար ինտերնետային բարձրորակ կապով:
Վերջում «Ucom»-ի գլխավոր տնօրենը փոքրիկ նվերներով այցելեց առաջին բաժանորդի բնակարան եւ բնակիչների հետ փորձարկեցին կապը:
Կապի որակը  գոհունակություն պատճառեց ե՛ւ բնակչներին, ե՛ւ «Ucom»-ի  ներկայացուցիչներին: