«Ուիգմոր հիվանդանոց երեխաների համար» բժշկական կենտրոնի ներկայացուցիչները կայցելեն Սյունիք
Հուլիսի 12-13 -ին ԱԱԻ մանկաբուժության և մանկական նեղ մասնագիտությունների ամբիոնը և «Ուիգմոր հիվանդանոց երեխաների համար» բժշկական կենտրոնը   Սյունիքի մարզում  կազմակերպում  են  ՇՄԶ  կրեդիտավորված  դասընթացներ՝ ԱԱՊ բժիշկների, բուժքույրերի և դպրոցների/մանկապարտեզների բուժքույրերի համար։
Դասընթացին զուգահեռ իրականացվելու է նախապես հերթագրված երեխաների խորհրդատվություն՝ օրթոպեդիկ, նյարդավիրաբուժական, վիրաբուժական, մանկաբուժական (ռևմատալոգիական ), էնդոկրինոլոգիական խնդիրներով։
Հուլիսի 12 -ին բժիշկների դասընթացը և երեխաների հետազոտությունն իրականացվելու է Կապանի ԲԿ-ում  (10.00-17.00),  իսկ բուժքույրերի դասընթացը՝ Կապանի թիվ 2 երաժշտական դպրոցի շենքում՝ ժամը 1400-17.00:
Հուլիսի 13 -ին բժիշկների դասընթացը և երեխաների հետազոտությունը  լինելու է Գորիսի ԲԿ-ում  (10.00-17.00), իսկ բուժքույրերի դասընթացը՝  Գորիսի մշակույթի տան  շենքում՝ ժամը 1400-17.00։
«Ուիգմոր Հիվանդանոց Երեխաների Համար»