Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խմբի աշնանային խաղաշրջանն ավարտվեց դեկտեմբերի սկզբին: Կապանի «Գանձասար-Կապանը»  անհավասար անցկացրեց առաջնության այդ հատվածը: Անհաջող  մեկնարկից հետո թիմը, կարծես, վերագտավ իր խաղը՝ վերջին չորս հանդիպումներում միայն հաղթանակներ տանելով: Ընդ որում՝ վերջին չորս խաղում կապանյան թիմը մրցակիցների դարպասը գրավեց 10 անգամ: Հետաքրքիր է, մինչեւ այդ անցկացրած 13 խաղում «Գանձասարն» ընդամենը 9 գոլ էր խփել: Թիմի գլխավոր մարզիչ Աշոտ Բարսեղյանը «Ֆուտբոլ պլյուս» շաբաթաթերթին տրված հարցազրույցում առաջնությունում անհաջող մեկնարկը բացատրել էր մրցաշրջանի սկզբում պաշտպանությունում լուրջ խնդիրներ ունենալով: Թիմից հեռացած եւ վնասվածք ստացած փորձառու պաշտպաններին փոխարինեցին երիտասարդները, ովքեր անհրաժեշտ փորձ ու խաղային պրակտիկա չունեին:
Ի վերջո, նախորդ տարվա բրոնզե մրցանակակիրը եւ գավաթակիրը մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցրեց յոթերորդ հորիզոնականը (ինը թիմերի պայքարում)՝ տանելով  վեց հաղթանակ, չորս  խաղ ավարտելով ոչ ոքի, կրելով յոթ պարտություն՝ հակառակորդների դարպասը խփելով 19 եւ սեփականն ընդունելով 16 գնդակ: Թիմի լավագույն ռմբարկուն Միհրան Մանասյանն է՝ վեց գոլի հեղինակ, երրորդը ցուցանիշն  առաջնության ռմբարկուների շարքում:
Սկսվել է թիմերի ձմեռային արձակուրդը, որ բավական տեւական է, եւ այդ ժամանակաշրջանում պետք է անհրաժեշտ եզրակացություններ անել, բարելավել խաղային որակները:  Այս ամենում հետեւողական լինելու դեպքում նույնը չի կրկնվի, ինչ աշնանային խաղաշրջանի մեկնարկում: