Ուսումնավարժանքներ՝ Չաարատ Կապանում
ԱԻ նախարարության հատուկ լեռնափրկարարական ծառայության լեռնափրկարարների ջոկատը, որը ծառայություն է իրականացնում Չաարատ Կապանում, ընկերության Հանքի տեխնիկական ծառայությունների երկրաբանական ծառայության շահագործման հետախուզական տեղամասում անց է կացրել հերթական ուսումնավարաժանքները՝ «Հրդեհային պարապմունք, տարահանում» թեմայով: Պարապմունքին մասնակցել են լեռնափրկարարական ջոկատի հերթապահ ջոկը, հետախուզության տեղամասի աշխատակիցները և կոմբինատի բուժսպասարկման ծառայությունը:
ՈՒսումնավարժանքի ընթացքում իրականացվեց աշխատակիցների տարահանում, ինչպես նաև հաշվառում:
Իրականացված որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է մեկ «տուժած», ում առաջին բուժօգնությունն իրականացնելուց հետո տեղափոխեցին բուժկետ, ինչպես նաև լեռնափրկարարների ուղեկցությամբ անվտանգ տարածք են տեղափոխվել աշխատասենյակներում մնացած երկու աշխատակցի:
Աշխատակիցների հետ անց է կացվել բացատրական աշխատանքներ, հրահանգավորում ՝ հրդեհի ժամանակ վարվեցողության կանոնների և կրակմարիչներից օգտվելու ձևերի մասին: