Վահրամ Մարտիրոսյանը, ով ճանաչված բնապահպանի համբավ ունի մարզում, առաջադրվել է ԱԺ պատգամավորի թեկնածու թիվ 12 ընտրատարածքում
21.11.2018 17:38
Մինչեւ քարոզարշավի մեկնարկը շարունակում ենք ներկայացնել Սյունիքի եւ Վայոց ձորի մարզերն ընդգրկող թիվ 12 ընտրատարածքում վարկանիշային (ռեյտինգային) ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածու առաջադրված անձանց:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կողմից թիվ 12 ընտրատարածքում պատգամավորի թեկնածու է առաջադրվել Վահրամ Սուրենի Մարտիրոսյանը:
Վերջին տասնհինգ տարում Վահրամ Մարտիրոսյանն աշխատել է բնապահպանության Սյունիքի տարածքային բաժնում՝ պետական տեսուչ եւ Կապանի անտառտնտեսությունում՝ գլխավոր անտառապետ:
Այդ ընթացքում, ըստ ոլորտի մասնագետների, մեծ ծառայություն է մատուցել Սյունիքի անտառների պահպանության գործում:
Նախկինում որեւէ կուսակցության չի անդամակցել:
Հանրապետությունում ստեղծված հասարակական-քաղաքական նոր իրավիճակում նպատակահարմար է գտել աշխատել երկրի օրենսդիր մարմնում՝ բնապահպանության ոլորտի իր փորձը ծառայեցնելու տվյալ բնագավառին երկրի մասշտաբով:
Հատկապես Կապանում ճանաչում ունեցող Վահրամ Մարտիրոսյանն ակնկալում է համերկրացիների աջակցությունը:
Վահրամ Մարտիրոսյանի հետ հարցազրույցը՝ առաջիկայում:
Մինչ այդ ներկայացնում ենք նրա ֆեյսբուքյան անդրանիկ գրառումն առաջադրվելուց հետո՝ «Սիրելի հայրենակիցներ, ընկերներ, բարեկամներ, իմ շատ սիրելի սյունեցիներ.
Սիրով տեղեկացնում եմ Ձեզ, որ ռեյտինգային ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածու եմ առաջադրվել թիվ 12 ընտրատարածքում` Սյունիքի եւ Վայոց ձորի մարզերում։
Այս որոշումը ինքնանպատակ չէ, այլ հիմնավորված եւ կշռադատված։ Երբեւէ չեմ մտածել զբաղվել քաղաքականությամբ, որովհետեւ եղել եմ այն կարծիքին, որ ամեն մարդ իր մասնագիտական բարեխիղճ ու անմնացորդ կատարած աշխատանքով պիտի շենացնի մեր հայրենիքը։ Մեր պետության համար այս բախտորոշ պահին ցանկանում եմ ուժերիս ներածին չափով նպաստել երկրի առաջնթացին՝ օրինաստեղծ աշխատանքով։ Ապրելով Սյունիքի սրտում՝ Կապանում, հրաշալի պատկերացում ունեմ մեր քաղաքի եւ մարզի առջեւ ծառացած խնդիրների մասին, տեսնում եմ դրանց լուծման ուղիները, հատկապես շեշտադրումներ պիտի անեմ բնապահպանական խնդիրների վրա, որոնք բազմաթիվ են ու բազմազան՝ ոչ լավ իմաստով։
Հայրենակիցներ, համաքաղաքացիներ
Հայրենիքիս ապագայի իմ տեսլականը համահունչ է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ծրագրերին եւ խնդիրների լուծման նախանշած ուղիներին եւ հենց «Լուսավոր Հայաստանն» էլ առաջադրել է իմ թեկնածությունը, որի համար շնորհակալ եմ։
Ակնկալում եմ Ձեր բոլորի աջակցությունն ու սատարումը»։