Վախճանվել է Մարսել Երվանդի Հայրումյանը
Խոր վշտով հայտնում ենք Հայրումյանների ընտանիքի հարազատներին, բարեկամներին, ընկերներին, որ 2020 թ. դեկտեմբերի 20-ին, կարճատև հիվանդությունից հետո, 84 տարեկան հասակում վախճանվել է Մարսել Երվանդի Հայրումյանը:
Ծնվել է 1936 թ. փետրվարի 22-ին: Ավարտել է Հին Գորիս (Վերիշեն) գյուղի յոթամյա (1952 թ.), Գորիս քաղաքի Ակ.Բակունցի անվան միջնակարգ (1955 թ.) դպրոցները, Երևանի Խ.Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի պատմա-լեզվագրական ֆակուլտետը (1959 թ.): Բուհական գործուղումով աշխատել է Ղափանի շրջանի Լեռնաձորի ութամյա և Քաջարանի բաներիտ դպրոցներում: 1960-61 թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Զորացրվելուց հետո աշխատել է Ղափանի շրջանի Ագարակի, Եղվարդի, այնուհետև` Գորիսի շրջանի Վաղատուր գյուղի, Շինուհայր բանավանի դպրոցներում: Շուրջ 20 տարի պատմության ուսուցիչ և ուսումնական մասի վարիչ է աշխատել է Գորիս քաղաքի թիվ 3 միջն. դպրոցում: Մանկավարժական գործունեության վերջին տարիները կապվում են Գորիսի գիշերօթիկ դպրոցի հետ, որտեղ աշխատել է տնօրեն: Մեկ տասնամյակից ավել զուգահեռաբար դասավանդել է Գորիսի պոլիտեխնիկական և «Գլաձոր» համալսարաններում:
Նա անխոնջ մտավորական էր: Լինելով մանկավարժների գերդաստանի զավակ, իր բնավորությամբ, գործելակերպով, պատասխանատվությամբ ու պարտաճանաչությամբ իսկական ուսուցիչ էր, իր գործի նվիրյալն ու մեծ հոգեբան:
Աճյունը կդրվի Գորիս քաղաքի Մաշտոցի փողոցի թիվ 1 շենքի 12 բնակարանում` դեկտեմբերի 21-ից: Հուղարկավորությունը` դեկտեմբերի 22-ին, ժ. 12-ին` նույն հասցեից: Հուղարկավորությունը կկայանա Վերիշենի գերեզմանատանը` տոհմային գերեզմանոցում: