Վաղվանից թույլ անձրևներ են սպասվում, օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի
Հայաստանի տարածքում այսօր ցերեկը և առաջիկա գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Վաղը ցերեկը, հոկտեմբերի 22-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 22-ի ցերեկը, 23-25-ը առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև։
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 21-22-ը գիշերը կբարձրանա 4-5, ցերեկը՝ կնվազի 2-3 աստիճանով:
Երևանում այսօր ցերեկը և առաջիկա գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Վաղը ցերեկը, հոկտեմբերի 22-25-ը սպասվում է թույլ անձրև։
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի տարածքում գրեթե բոլոր ավտոճանապարհներն անցանելի են: Մ-11 ավտոճանապարհի Վարդենիս-Սոթք հատվածի 6-րդ կիլոմետրը փակ է՝ այլընտրանքային երթուղի է Շատջրեք-Գեղամաբակ-Շատվան ավտոճանապարհը: Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստան միջպետական ճանապարհի 24-րդ կիլոմետրի մոտակայքում գտնվող թունելի շինարարական աշխատանքները շարունակվում են, 11-12-րդ կմ հատվածն էլ երկկողմանի երթևեկելի է թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ հունիսին տեղի ունեցած հենապատի փլուզման հետևանքով: Միակողմանի փակ է Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 139-րդ կիլոմետրի մոտ 200 մետր հատվածը՝ կատարվում են շինարարական աշխատանքներ: