Վաղը 16:00-ին մենք ունենալու ենք մեր գլխավոր հանրահավաքը. Իշխան Սաղաթելյանը քաղաքացիներին կոչ արեց միանալ
Մենք տեղեկություն ունենք, որ արդեն  2-3 ժամ է Հայաստանի Հանրապետության  բոլոր մարզերից ոստիկանական ուժեր են կուտակվում Երեւանում: Այս մասին այսօր` մարտի 9-ին, Դեմիրճյան փողոցում հայտարարեց «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող  Իշխան Սաղաթելյանը:
«Մեկ անգամ եւս կոչ եմ անում ոստիկանապետին եւ բոլոր նրանց, ովքեր կփորձեն գիշերվա ընթացքում դիմել սադրանքների, շատ հստակ եւ ուղիղ ասում եմ` պատասխանատվությունը ձեր վրա է, եթե սադրանքների եք գնում դուք: Մենք շարունակելու ենք մեր խաղաղ անհնազանդության բողոքի ակցիան: Չփորձեք գնալ սադրանքների, տղերք: Նորից եմ ասում, մենք պայքարում ենք բանակի համար, պետության եւ պետականության համար, Արցախի համար, մեր եւ ձեր երեխաների համար»,-ասաց նա:
Սաղաթելյանը նաեւ հայտարարել էր, որ իրենք մինչեւ վաղը 12։00–ը ժամանակ են տալիս, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա։ Նրա խոսքով՝ արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մտադրության  մասին Փաշինյանի հայտարարությունները բլեֆ են։
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 18։00–ին լրացել է ժամկետը, երբ նախագահ Արմեն Սարգսյանը կարող էր ՍԴ դիմել՝ վիճարկելու ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնից ազատելու՝ Նիկոլ Փաշինյանի միջնորդությունը, ինչն Արմեն Սարգսյանը չի արել։
Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը հրապարակել է նախագահին ուղղված իր դիմումի պատասխանը։ Աշխատակազմից  ստացված գրության մեջ ասվում է, որ Օնիկ Գասպարյանին ազատելու հարցը «թե իրավական ընթացակարգերի, թե սահմանադրական պատասխանատվության, եւ թե քաղաքական հետեւանքների առումով գտնվում է վարչապետի իրավասության եւ հայեցողության շրջանակում»։