Վալոդյա Գրիգորյանը սպանվել է Մերձավանի իր տան հետնամասում. մանրամասներ
Համայնքի բնակիչները կարծում են, որ սպանությունը քաղաքական է, քանի որ Վոլոդյա Գրիգորյանից միայն լավ են տեսել ու վստահ են՝ անձնական թշնամիներ չուներ։
ԵՐԵՎԱՆ, 24 սեպտեմբերի – Sputnik. Փարաքար համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանը սպանվել է Մերձավան համայնքի իր տան հետնամասում։ Այս մասին Sputnik Արմենիային հայտնել են բնակիչները։ Նրանք չեն ցանկացել ներկայանալ, սակայն պատմել են, որ համայնքի ղեկավարն այնտեղ չէր բնակվում։
«Մյուս սպանվածը՝ Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության օպերլիազոր Կարեն Աբրահամյանն Այգեկ գյուղից է, վիրավոր Արծրուն Գալստյանը Մերձավանից է, որը գործարար է և որևէ կապ չունի քաղաքականության հետ»,– պատմել են բնակիչները։
Համայնքի բնակիչները կարծում են, որ սպանությունը քաղաքական է, քանի որ Վալոդյա Գրիգորյանից միայն լավ են տեսել ու վստահ են՝ անձնական թշնամիներ չուներ։
Բնակիչները կրակոցների ձայնը չեն լսել, քանի որ տունը, որի հետնամասում սպանվել է Վոլոդյա Գրիգորյանը, նորակառույց էր ու մյուս տներից հեռու։ Տան դիմաց միայն ամայի տարածք ու սգո սրահ է։
Դեպքի վայրում զննություն իրականացնող Քննչական կոմիտե ներկայացուցիչը լրագրողների հետ զրույցում որևէ նորություն չհայտնեց։ Միայն ասաց, որ լրացուցիչ զննություն էին այս պահին կատարում։ Դեռևս ոչ մի բան հայտնի չէ։ Արդյոք սպանությունը վենդետա է հարցին, պատասխանեց. «Այս պահին որևէ կասկածյալ չկա, միայն վարույթ է նախաձեռնվել»։
Полиция на месте убийства главы общины Паракар Володи Григоряна (24 сентября 2025). Мердзаван - Sputnik Արմենիա, 1920, 24.09.2025