ՎԱՆԵՔ ԳՅՈՒՂՆ ԱՐԴԵՆ ԻՍԿ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՇԵՆՔ ՈՒՆԻ
Հունիսի 29-ին Վանեք գյուղում օրը տոնական էր․տեղի ունեցավ նոր վարչական շենքի պաշտոնական բացման արարողությունը, որը հերթական քայլն է գյուղերի զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման և գյուղացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման ճանապարհին:
Նորակառույց շենքի բացումն ազդարարել են Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն ու Վանեք գյուղի վարչական ղեկավար Սամվել Առաքելյանը՝ կտրելով խորհրդանշական կարմիր ժապավենը։
Համայնքային այս շենքի բացումը մեծ ձեռքբերում է բնակչության կյանքում, քանի որ տասնամյակներ շարունակ գյուղը վարչական շենք չի ունեցել, իսկ այսօր ունի ամբողջովին նոր կառուցված ու վերանորգված շենք, որտեղ ստեղծված են անհրաժեշտ պայմաններ թե՛ աշխատակիցների հարմարավետ և արդյունավետ աշխատանքը կազմակերպելու, թե՛ ակումբ-գրադարան՝ երիտասարդների առօրյան հետաքրքիր և հագեցած դարձնելու համար։
Շենքի կառուցումն ու տարածքի բարեկարգումը իրականացվել է 2022 թվականի սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում՝ համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորմամբ՝ 48 մլն 510 հազար դրամ ներդրմամբ, որում համայնքի համաֆինանսավորման չափը կազմել է 19 մլն 404 հազար դրամ։