Վանեցյանը հաստատեց, որ մենակ չի գրել, այլ իրեն օգնել են. խնդիրը դա՞ է, թե ով է գրել. Կարապետյան
Ինքը հաստատեց, որ մենակ չի գրել, այլ իրեն օգնել են: Խնդիրը դա՞ է, թե ով է գրել: Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության նիստից հետո՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Արթուր Վանեցյանի հրաժարականի տեքստից հետո իր հայտարարությանը: Հիշեցնենք, որ Կարապետյանն ասել էր, որ պետք է պարզել՝ ով է գրել այդ հրաժարականի տեքստը:
Հարցին՝ ո՞ւմ եւ ի՞նչ նկատի ուներ Կարապետյանը, արդյո՞ք այն, որ Վանեցյանը նախկին իշխանությունների կողմն է անցել, Կարապետյանը պատասխանեց. «Ինքը տվեց պարզաբանումներ, վարչապետը, բառերին խնայողաբար մոտենալով, խոսում էր այն իրավիճակի մասին, որ ստեղծվել էր իր եւ իր ենթակայի միջեւ, եւ ակնարկում էր, որ կա փոխադարձ համաձայնություն: Դրանից հետո առերեսվել նման հայտարարության, որ արեց Վանեցյանը, կարծում եմ՝ մի քիչ անսպասելի էր թե´ իր, թե´ իր թիմի ներկայացուցիչների համար, դրա համար էլ առաջացան նման հարցադրումներ»: