Վազգեն Մանուկյանը հանրային համերաշխության կոչ է հղել
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցություններից կազմված «Հայրենիքի փրկության շարժում» նախաձեռնության վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը հանրային համերաշխության կոչ է հղել ժողովրդին: Մանուկյանը նշել է, որ երկրում ցնցումներ հարկավոր չեն:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, մեր շարժումը թափ է հավաքում։ Ամեն օր մեզ անհատներ, նոր խմբեր ու կառույցներ են միանում։ Հազարավոր լուսավոր երիտասարդներ և մեր երկրի ապագայով մտահոգված մարդիկ Երևանում ու բոլոր մարզերում արժանապատվորեն պայքարում են մեր անվտանգության, մեր արժանապատվության ու վաղվա օրվա համար։ Սա նեղ կուսակցական շարժում չէ։ Սա միայն իշխանափոխության շարժում չէ։ Սա նախևառաջ արժանապատվության շարժում է։ Պարտության խարանը մեր վրայից մաքրելու, մեջքներս ուղղելու և ապագան կերտելու շարժում»,- նշել է Մանուկյանը:
Ընդդիմության միասնական թեկնածուն հավելել է, որ լրացուցիչ բացատրության կարիք չունի, թե ինչու պետք է գործող իշխանությունը հեռանա:
«Մենք ժողովրդի աջակցությամբ կձևավորենք ազգային համաձայնության նոր կառավարություն, կլծվենք հրատապ խնդիրների լուծման գործին, կնախապատրաստենք նոր ընտրություններ։ Կարևորում եմ գործող Ազգային ժողովի կայունացնող դերակատարումը ստեղծված քաղաքական ճգնաժամում։ Մենք չենք ուզում ցնցումներ։ Մեզ հանրային համերաշխություն է պետք։ Ատելության ու թույնի մթնոլորտը պետք է մնան անցյալում»,- ասված է ուղերձում:
Վազգեն Մանուկյանն իրավապահ մարմիններին կոչ է արել պահպանել հասարակական կարգը:
«Եկեք տեր կանգնենք մեր ապագային, եկեք միասին մասնակցենք մեր երկրի վերածննդին»,- եզրափակել է շարժման միասնական թեկնածուն: