Վերադարձան հաղթանակած և  հատուկ մրցանակներով
«Պարի աստղեր» շոու ստուդիան Երևանում նոյեմբերի 22-ին մասնակցել է «Մինորա» մշակույթի կենտրոնի կողմից կազմակերպված «Նազանք-25» բազմաոճ պարերի համահայկական մրցույթ-փառատոնին։  Ստուգատեսը բավական ներկայացուցչական կազմ ուներ՝ մոտ 40 պարային խումբ։ «Պարային աստղեր» շոու ստուդիան (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր պարուսույց՝ Էրիկ Քոչարյան, պարուսույց՝ Աննա Աղագուլյան) փառատոնին մասնակցեցին երկու տարիքային խմբով, ընդհանուր առմամբ՝ 44 հոգի։
Հաջողությունն ակնառու էր «ժամանակակից պարեր» անվանակարգում կապանցի պարողները հանդես եկան  «մոդեռն միքս» պարով, իսկ հայկական-ժողովրդական և այլ ժողովուրդների անվանակարգում՝ «Արևմտյան Հայաստան», «Նազանի բրոյի», «Սևան» պարերով և բոլոր դեպքերում գրավեցին առաջին պատվավոր տեղը։ «Պարի աստղեր» շոու ստուդիան արժանացավ նաև երկու հատուկ մրցանակի՝ «Լավագույն բեմական հագուստ» և «Լավագույն սինխրոն կատարում» անվանակարգերում։
Հաջորդ օրը՝ նոյեմբերի 23-ին, Էջմիածնի Կոմիտասի անվան մշակույթի պալատում «Պարի աստղեր» շոու ստուդիան մասնակցել է «Հայրենի մշակույթ» համահայկական փառատոնին։
- Ապրիլյան քառօրյա պատերազմում զոհվեց ստուդիայի նախկին սան Նորայր Գասպարյանը, այդ ժամանակից ի վեր չէինք մասնակցել փառատոնի, և ահա նման հաջողություն, որից առավել ոգևորված են ստուդիայի սաները, - «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց Էրիկ Քոչարյանը։