Վստահության պայքար Գորիսի 100-ամյա քոլեջում
Գորիսի 100-ամյա քոլեջը ոտքի է կանգնել. արդեն երրորդ օրն է, ինչ խաթարված է ուսումնական գործընթացը։ Դասախոսական կազմը և ուսանողները միասնական պայքարի են դուրս եկել՝ ընդդեմ ԿԳՄՍ նախարարության որոշման, ըստ որի՝ Գորիսի երկու քոլեջների միավորման արդյունքում նորաստեղծ հաստատությունը պետք է ղեկավարի ընդամենը մեկ տարվա փորձառություն ունեցող անձնավորություն, որի պաշտոնը փաստացիորեն փոխանցվել է ժառանգաբար՝ սկեսուրից դեպի հարս:
Սա անարդար և անընդունելի որոշում է։ Մենք՝ ուսանողներս, եկել ենք այս քոլեջ՝ վստահելով Կարեն Լազարյանին՝ նրա տարիների փորձին, նվիրումին ու սկզբունքայնությանը։ Մենք ականատես ենք նրա հետևողական ու արդյունավետ աշխատանքին, ինչի շնորհիվ մեր կրթական միջավայրը դարձել է կազմակերպված ու պահանջկոտ, իսկ արդյունքները՝ տեսանելի։
Մենք հստակ ենք մեր դիրքորոշման մեջ՝ Գորիսի նորաստեղծ միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատության ղեկավար կարող է լինել միայն Կարեն Լազարյանը։ Մեզ համար առանց նրա այս հաստատությունը չունի ո՛չ հեղինակություն, ո՛չ վստահություն։
Մեր պահանջը հստակ է. եթե այն չբավարարի՝ մենք հարկադրված կլինենք դադարեցնել մեր ուսումնառությունը և բողոքի այլ ձևերի դիմել։