«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի Կապանի մասնաճյուղում բացվեց «Պրիվիլեգիա» սպասարկման գոտի
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲ ընկերության 53 մասնաճյուղից մեկը մարզկենտրոն Կապանում է:
Այն, որպես դրամավարկային գործունեություն իրականացնող առևտրային բանկ, բարձր հեղինակություն է վայելում տարածաշրջանում:
Մասնաճյուղում իրականացվում են բանկային բազմաթիվ ծառայություններ՝ հաշիվների բացում և սպասարկում, դրամական փոխանցումներ, կոմունալ և բյուջետային վարձավճարների, ավանդների ընդունում, բազմաբնույթ վարկերի, պլաստիկ քարտերի տրամադրում և այլն:
Նոյեմբերի 1-ի առավոտյան մասնաճյուղում տոնական մթնոլորտ էր, նաև սովորականից ավելի մարդիկ էին այնտեղ հավաքվել:
Տեղի էր ունենում «Պրիվիլեգիա» սպասարկման գոտու բացման արարողություն:
Այդ նպատակով Կապան էին ժամանել «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲ ընկերության գործադիր մարմնի պատասխանատուներ և Կապանի տարածաշրջանում ճանաչված տնտեսվարող սուբյեկտների ղեկավարներ, ՏԻՄ ներկայացուցիչներ, Կապանում ԻԻՀ գլխավոր հյուպատոսը:
«Պրիվիլեգիա» սպասարկման գոտու առաքելությունը և նշանակությունը ներկա գտնվող հյուրերին ներկայացրեցին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրենի - Տնօրենության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն և մասնաճյուղի կառավարիչ Նելսոն Նազարեթյանը:
«Պրիվիլեգիա» փաթեթի օգտատեր դառնալու համար պետք է առնվազն 6 ամիս ժամկետով բանկային ավանդ ներդնել՝ սկսած 4 մլն ՀՀ դրամ գումարից (կամ համարժեք արտարժույթ), կամ վճարել ամսական սպասարկման վճար:
Առանձնացված գոտիներում «Պրիվիլեգիա» փաթեթից օգտվողները կարող են ստանալ անձնական մենեջերի խորհրդատվություն ֆինանսական հարցերի վերաբերյալ, բացել և համալրել ավանդ, հաշիվ կամ քարտ, կանխիկացնել միջոցներ, կատարել փոխանցումներ: Ծառայության շրջանակում անվճար սպասարկումը հասանելի է նաև հաճախորդի ընտանիքի անդամներից մեկին:
Միջոցառման շրջանակում տեղի ունեցավ հյուրասիրություն. ներկաները շնորհավորում էին միմյանց՝ մասնաճյուղի սպասարկման հնարավորությունների ընդլայնման կապակցությամբ:
«Սյունյաց երկիրը» նույնպես ողջունում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ–ի Կապանի մասնաճյուղում՝ հարմարավետ պայմաններով սպասարկման նոր գոտու բացումը և ակնկալում, որ մասնաճյուղն այսուհետ նույնպես ակտիվ դերակատարություն կունենա Սյունիքի սոցիալ–տնտեսական զարգացման գործում։