Յուրի Վարդանյանին գուցե հուղարկավորեն Կոմիտասի անվան պանթեոնում. նրա վերջին ցանկությունն է
Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի 7-ակի, Եվրոպայի 5-ակի չեմպիոն Յուրի Վարդանյանին գուցե հուղարկավորեն Կոմիտասի անվան պանթեոնում: ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունից «Հայկական ժամանակ»-ին ասացին, որ իրենք նման առաջարկ ունեն: Յուրի Վարդանյանի օգնական Կարո Օհանյանն էլ ՀԺ-ի հետ զրույցում նշեց, որ դա եղել է լեգենդար ծանրորդի վերջին ցանկությունը:
«Ես ինքս սպորտի նախարարի միջոցով դիմել եմ վարչապետին, որպեսզի ի կատար ածվի իր վերջին ցանկությունը՝ հուղարկավորեն Կոմիտասի անվան պանթեոնում»,- ասաց նա:
Նա նաեւ հայտնեց, որ հոգեհանգստի արարողություն է լինելու նաեւ ԱՄՆ-ում՝ Գլենդելի հայկական եկեղեցիներից մեկում: Դա լինելու է Երեւանի ժամանակով՝ առաջիկա հինգշաբթի՝ նոյեմբերի 8-ի առավոտյան ժամը 7-ին, Գլենդելում՝ չորեքշաբթի երեկոյան 7-ին:
Ըստ Կարո Օհանյանի՝ ընտանիքը ցանկանում է, որ մինչեւ Երեւանում կայանալիք հոգեհանգստի արարողությունը հոգեհանգստի արարողություն լինի նաեւ Գյումրիում՝ ծանրորդի ծննդավայրում: Նախնական տվյալներով՝ Երեւանի հրաժեշտի արարողությունն էլ հնարավոր է՝ լինի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Այս ծրագրերի, ինչպես նաեւ ամսաթվերի վերաբերյալ հստակ տեղեկություններ կլինեն Յուրի Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ ստեղծված կառավարական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ: Նիստը դեռ չի կայացել, քանի որ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը, որը հանձնաժողովի նախագահն է, երկրում չէ:
Վարդանյանը ծանր հիվանդության դեմ երկար պայքարելուց հետո կյանքից հեռացել է նոյեմբերի 2-ին 62 տարեկան հսակում: