Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի նոր սեփականատիրոջ կողմից ընկերությունում աշխատատեղերի կրճատում եւ սոցիալական ծրագրերի չեղարկում չի լինի
Երեկ՝ հոկտեմբերի 21-ին, «Գեոպրոմայնինգ» ընկերության ներկայացուցիչները Քաջարանում հանդիպում են ունեցել «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերության բոլոր ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ:
Հանդիպման ընթացքում, որն անցել է փոխադարձ վստահության եւ գործարար մթնոլորտում, ամենայն հստակությամբ ու որոշակիությամբ հայտարարվել է, որ ընկերության նոր սեփականատիրոջ կողմից Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինում աշխատատեղերի որեւէ կրճատում չի նախատեսվում:
Հայտարարվել է նաեւ, որ նոր սեփականատերը չի պատրաստվում սառեցնել կամ չեղյալ հայտարարել ընկերության կողմից իրականացվող որեւէ սոցիալական ծրագիր:
Ավելին, նոր սեփականատեր ընկերությունը պատրաստվում է ընդլայնել ու ավելի արդյունավետ դարձնել «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲԸ գործունեությունը, ինչպես նաեւ՝ երկրամասի սոցիալ-տնտեսական վիճակի բարելավմանը միտված ծրագրերի շրջանակը:
«Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲԸ ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ «Գեոպրոմայնինգ» ընկերության ներկայացուցիչները կոչ են արել հանքագործներին՝ չհավատալ վերջին օրերին համառորեն տարածվող ստահոդ լուրերին եւ ապատեղեկատվությանը, թե իբր Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինում  աշխատատեղերի եւ սոցիալական ծրագրերի կրճատումներ են սպասվում, ուստի եւ՝ բոլոր նման լուրերին չպետք է լրջորեն վերաբերվել ու որեւէ նշանակություն տալ:
Այնպես որ՝ «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերությունը թեւակոխում է կայուն զարգացման փուլ, որին Սյունիքում վաղուց էին սպասում: