ԶՈՒ բարեփոխումների շրջանակում ՊՆ-ում տեղի են ունեցել կադրային վերանշանակումներ
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ նախագահի հրամանագրերով տեղի են ունեցել կադրային վերանշանակումներ, որոնք պայմանավորված են զինված ուժերի բարեփոխումների շրջանակում 2023 թվականի հոկտեմբեր ամսին ՀՀ կառավարության համապատասխան որոշումներով՝ ՀՀ ՊՆ և ԶՈՒ ԳՇ նոր կանոնադրությունների և կառուցվածքի հաստատման հանգամանքով:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը:
Նախագահի հրամանագրերով՝ Սամվել Մինասյանը նշանակվել է Տարածքային պաշտպանության զորքերի հրամանատար, Վահրամ Գրիգորյանը՝ ԶՈՒ ԳՇ ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, Սմբատ Գրիգորյանը՝ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի կազմակերպչական զորահավաքային գլխավոր վարչության պետ:
Պաշտպանության նախարարության ռազմաբժշկական ապահովման վարչության պետ է նշանակվել Գեղամ Փաշիկյանը,  Թիկունքային ապահովման վարչության պետ՝ Արամ Պողոսյանը:
Նախագահի հրամանագրով՝ Մհեր Շիրինյանին վստահվել է ՊՆ սպառազինության և տեխնիկական ապահովման վարչության պետի պաշտոնը, Հրաչ Ստեփանյանին՝ Կադրային քաղաքականության գլխավոր վարչության պետի: