ԶՊՄԿ-ն տարեսկզբից իրականացրել է ավելի քան 2.4 միլիարդ դրամի սոց ներդրումներ
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը լինելով երկրի խոշորագույն տնտեսական միավորը կարևորում է ոչ միայն կոմբինատի ազդեցությունը երկրի տնտեսության վրա, այլև կոմբինատի ունեցած դերը մեր համայնքների կյանքում։ Ընկերությունը կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը համարում է իր ամենօրյա աշխատանքի անբաժանելի մասը և դրա կարևոր կոմպոնենտներից մեկը սոցիալական ներդրումներն են։
Այս տարվա առաջին կիսամյակում ԶՊՄԿ-ն ոչ միայն վճարել է աննախադեպ ավելի քան 104 մլրդ դրամի հարկեր՝ ավելի քան երեք անգամ գերազանցելով խոշոր հարկատուների ցուցակի հաջորդ ընկերությունը, այլև հունվար-հունիս ամիսներին սոցիալական տարբեր ծրագրերում ներդրել է ավելի քան 2.4 միլիարդ ՀՀ դրամ։ Այս գումարը համարժեք է խոշոր հարկատուների ցանկի 50 երորրդ հորիզոնականից ներքև գտնվող ընկերությունների վճարած հարկերին։
Գեոպրոմայնինգ ընկերությունների խումբը կարևորում է թափանցիկության, հաշվետվողականության դերի բարձրացումը ոլորտում եւ պարբերաբար ներկայացնելու է ԶՊՄԿ-ում իրականացված սոցիալական ներդրումների մանրամասները։
2022 թ. հունվար-հունիս ամիսներին սոցիալական ներդրումները իրականացվել են հետևյալ ուղղություններով.