Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, հարգելի՛ կրթության բնագավառի ներկայացուցիչներ, ծնողներ․
Շնորհավորում եմ սեպտեմբերի 1-ի` Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ, մաղթում, որ այս ուսումնական տարին ձեզ համար լինի աշխարհաճանաչման, ինքնադրսևորման և բացահայտումներով հարուստ լավագույն ժամանակաշրջան։
Գիտելիքն ու կրթությունը մեր պետության անվտանգության, զարգացման ու բարգավաճման կարևորագույն բանալիներն են, առանց որոնց ունայն են հզոր պետություն, ժամանակին համընթաց երկիր ունենալու բոլոր ձգտումները։ Արդի ժամանակաշրջանում բոլորս էլ տեսնում ենք, որ հաջողում են այն երկրները, որոնցում գերակա է գիտելիքի ուժը, քանզի հայրենիքն ուժեղ է խելացի, բանիմաց, կայացած անհատներով։
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ նրանց, ովքեր այսօր առաջին անգամ ոտք են դնում կրթօջախներ։ Մաղթելով բարի երթ՝ ցանկանում եմ, որ ձեր ճանապարհը գիտելիքի աշխարհում լուսավոր ու հարթ լինի։
Իմ անսահման հարգանքն ու խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում կրթության բնագավառի նվիրյալներին, մաղթում քաջառողջություն, համբերություն ու երջանկություն: Ձեր տված գիտելիքներից, հմտությունից, անկեղծությունից, համբերատարությունից և երեխաների հանդեպ սիրուց է կախված ոչ միայն դպրոցական կյանքի որակը և հետաքրքրությունն ուսման նկատմամբ, այլև յուրաքանչյուր աշակերտի և ուսանողի, հետևաբար նաև մեր ողջ երկրի ապագան։ Թո՛ղ միշտ բազմամարդ լինեն ձեր խմբասենյակները, դասարաններն ու լսարանները, անցողիկ՝ ձեր հոգսերը և մնայուն՝ ձեր հեղինակությունը։
Կրկին շնորհավորելով ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ հաջողություններ ուսման և կյանքի բոլոր ասպարեզներում: