100 տոկոսանոց արդյունք՝ հինգ խաղ, հինգ հաղթանակ
Հայաստանի ֆուտբոլի երկրորդ խմբի առաջնության հերթական տարում Կապանի «Սյունիքը» սեփական հարկի տակ ընդունեց «Ուրարտու-2»-ին: Խաղասկզբից դաշտում լարված պայքար ծավալվեց, բայց առաջին խաղակեսում հաշիվը մնաց չբացված: Հանգուցալուծումը  տեղի ունեցավ, երբ խաղավարտին հաշվված րոպեներ էին մնացել: Հանդիպման 88-րդ րոպեին հյուրերի դարպասը գրավեց «Սյունիքի» 8 համարի համազգեստ կրող ֆուտբոլիստը Պետրոս Աֆաջանյանը՝ անասելի ոգևորություն առաջացնելով տրիբունայում:
Խաղի ավարտից հետո խնդրեցինք հանդիպման վերաբերյալ տպավորությունները ներկայացնել «Սյունիքի» ավագ մարզիչ Արամ Ոսկանյանին: Դժվար խաղ ստացվեց, - ասաց նա,- առաջին խաղակեսում ունեինք գոլային պահեր, որոնք օգտագործելու դեպքում խաղն այլ ընթացք կունենար: Համենայն դեպս, տղաները դրսևորեցին մեծ կամք, ջանքեր թափեցին, ինչը արդյունք տվեց: Նաև պիտի նշեմ, որ փոխարինման մտած ֆուտբոլիստներն արդարացրին սպասելիքները, խաղի տեմպն ավելի բարձրացավ, սուր գրոհներ եղան, որի արդյունքը գրանցված հաղթական գոլն էր:
Հաջորդ հանդիպումը «Սյունիք»-ը կանցկացնի սեպտեմբերի 21-ին «Գանձասարի» հետ: Իսկը՝ կապանյան դերբի: