Ադրբեջանի ռազմական տեխնիկան մոտեցել է Իրանի սահմանին. զորավարժությունները մեկնարկել են
Ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները սկսել են զորավարժություհնները անմիջապես Իրանի սահմանին, Ադրբեջանի հարավային սահմանների մոտ գտնվող տարածքներում
Այս մասին հայտնել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունից՝ նշելով, որ հատուկ նշանակության ուժերի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Հիքմեթ Միրզոևի գլխավորությամբ անցկացվող զորավարժությունների պլանի համաձայն՝ զորամասերը բերվել են «Տագնապի» ազդանշանի։
Զորավարժություններին ներգրավված են ռազմաօդային ուժերի ստորաբաժանումները: Ըստ պլանի՝ հրթիռահրետшնային զորքերը կենտրոնացած են համապատասխան օդանավակայաններում և տարածքներում։ Կազմակերպվել է փոխգործակցություն այլ տիպի զորքերի հետ։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ վարժանքներն անցկացվում են պաշտպանության նախարարի հաստատած 2022 թվականի մարտական պատրաստության պլանի համաձայն, վարժանքների շրջանակներում առանձին ստուգվում է հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների որոշակի հատուկ պատրաստությունը։
Նշենք, որ հոկտեմբերին էլ  Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ուժերն էին լայնածավալ զորավարժություններ են անցկացրել հենց Ադրբեջանի սահմանի մոտ։