ԱԳՆ շենքում ակցիա իրականացնողներից 13 հոգի բերման է ենթարկվել, որոնց թվում են Նաիրի Հոխիկյանը և Վահագն Չախալյանը
Արդեն մոտ մեկ ժամ է՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության շենքում են գտնվում  Ազատագրական շարժման ներկայացուցիչները: Նրանք պահանջում են հանդիպում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ՝ ակնկալելով, որ Միրզոյանը հայտնի ԱԳՆ դիրքորոշումը Արցախի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ:
«Զարթոնք» կուսակցության ղեկավար Արա Զոհրաբյանը նշեց, որ հավաքվել են ու կոչ են անում հայ ազգը միանա իրենց: «Հարցեր ունենք ԱԳՆ նախարարին, ուզում ենք դրանց պաշտոնական պատասխան տրվեն»,- ասաց Զոհրաբյանը:
Ավելի ուշ «Կամքի» անդամ Վահագն Չախալյանը վրդովված կերպով սկսեց ոստիկանների հետ բանակցել և իր բողոքները նրանց ներկայացնել: Ոստիկաններից մի քանիսը Չախալյանին հորդորեցին հանգիստ եւ առանց բղավոցների խոսել, վերջինս, չանսալով նրանց հորդորներին, շարունակում էր հուզախառն և ագրեսիվ ելույթը: Րոպեներ հետո ոստիկաններն առաջացան դեպի Չախալյանը՝ նրան բերման ենթարկելու նպատակով, որից հետո հավաքվածների եւ ոստիկանների միջեւ քաշքշուկ սկսվեց:
ՀՀ ոստիկանությունից «Հայկական ժամանակի»-ին հայտնեցին, որ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար կա 13 բերման ենթարկված (Ոստիկանության զորքերի զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը), որոնց թվում են Նաիրի Հոխիկյանը և Վահագն Չախալյանը:
Այս պահին էլ ոստիկանները ԱԳՆ շենքի տարածում պահպանում են հասարակական կարգը, Ազատագրական շարժման ներկայացուցիչներից ևս անդամներ կան դեռ արտաքին գերատեսչության շենքում: Անվտանգության աշխատակիցներից մեկը նրանց հայտնեց, որ իրենց խնդրանքը փոխանցվել է ԱԳՆ քարտուղարին, խոստացել են, որ շարժման անդամների հետ հանդիպող կլինի: