ԱՀ ԿԳՄ նախարարաությունը ներկայացրել է ուսումնական հաստատություններում կրթական գործընթացի վերսկսման ժամկետները
Ուսումնական հաստատություններում կրթական գործընթացի վերսկսման ժամկետները ստորև.
Հանրակրթական դպրոցներում, նախակրթարաններում ու մանկապարտեզներում կենդանի ուսուցման գործընթացը կվերսկսվի ս.թ. սեպտեմբերի 14-ից:
Երաժշտական, արվեստի դպրոցներում, մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոններում կենդանի ուսուցման գործընթացը կվերսկսվի ս.թ. սեպտեմբերի 1-ից:
Նախնական մասնագիտական /արհեստագործական/ և միջին մասնագիտական կրթական հաստատություններում ուսումնական գործընթացը կվերսկսվի սեպտեմբերի 14-ին:
Ստեփանակերտի՝ Թ. Քամալյանի անվան բժշկական ուսումնարանում կրթական գործընթացը կկազմակերպվի երկհերթ ռեժիմով:
Բուհերում ուսումնական գործընթացը կկազմակերպվի հետևյալ կերպ.1-ին կուրսեցիները կհաճախեն պարապմունքներին ս.թ. սեպտեմբերի 1-ից, 2-րդ,3-րդ,4-րդ կուրսերը՝ սեպտեմբերի 7-ից:
Մագիստրատուրայի կուրսերում կրթական գործընթացի կազմակերպման ձևաչափը թողնվել է բուհերի հայեցողությանը. գործընթացը կարող է կազմակերպվել կենդանի, հեռավար կամ հիբրիդային տարբերակով:
Ուսումնական գործընթացը կկազմակերպվի պարետատան պահանջներին ու ցուցմունքներին համապատասխան: Բոլոր կրթական հաստատությունները ապահովված են ջերմաչափերով ու ախտահանիչ միջոցներով: