Աղասի Հակոբջանյանի խոսքը սիսիանցիներին
Սիրելի՛ սիսիանցիներ, ինչպես գիտեք, հոկտեմբերի 2-ին կայացած ՏԻՄ հերթական ընտրությունների նախնական արդյունքներով՝ առավելագույն քվեներ ստացել է Արթուր Լավրենտի Սարգսյանը: Դա նշանակում է, որ համայնքի կառավարման ղեկն առաջիկայում կփոխանցվի համայնքի նորընտիր ղեկավարին: Դա ձեր որոշումն է, եւ ես հարգում եմ այն, անկեղծորեն ցանկանում, որ ձեր եւ մեր բոլորի ակնկալիքները՝ կապված սիսիանյան հեռանկարի հետ, իրագործվեն:
Շնորհակալ եմ վստահության 3179 քվեների համար, որոնք ստացել եմ ձեզանից: Շնորհակալ եմ նաեւ այն ընտրողներին, ովքեր նախապատվությունը տվեցին այլ թեկնածուների: Մենք միասին 8-ամյա երկար ճանապարհ ենք անցել: Այդ ընթացքում հանդիպել ենք բազմաթիվ դժվարությունների, հաղթահարել դրանք, փորձել ենք լուծում տալ բոլոր այն խնդիրներին, որոնք առավել հրատապ են եղել Սիսիանի ու սիսիանցու համար: Երբեք բավարարված չենք եղել ձեռք բերվածով ու մշտապես ձգտել ենք հասնել ավելիին: Բնական է, որ հանրության շրջանում էլ ակնկալիքներն ավելին են եղել, քան հնարավոր է իրագործել համայնքային սուղ բյուջեի պայմաններում: Ներողություն եմ խնդրում, եթե ինչ-որ մի տեղ չեմ արդարացրել ձեր հույսերը, ինչ-որ մի տեղ անհաղորդ եմ եղել ձեր հոգսերին ու խնդիրներին: Ես ձգտել եմ լինել յուրաքանչյուր սիսիանցու կողքին, ուրախացել եմ յուրաքանչյուրի հաջողությամբ, յուրաքանչյուրի ձեռքբերումը համարել համայնքի ձեռքբերումը:
Շնորհակալություն եմ հայտնում համայնքապետարանի աշխատակազմին՝ 8-ամյա համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար, համայնքային ենթակայության կառույցների աշխատակիցներին, ովքեր առավելագույնն են արել իրենց ոլորտներում ցանկալի արդյունքներ ապահովելու, հանրապետությունում Սիսիանն առավել ներկայանալի դարձնելու համար:
Շնորհավորում եմ Արթուր Սարգսյանին՝ ստանձնելիք Սիսիանի համայնքի ղեկավարի անչափ պատասխանատու եւ պարտավորեցնող պաշտոնի համար: Մաղթում եմ անկոտրում կամք, նպատակասլացություն, նախընտրական խոստումներն ի կատար ածելու հաստատակամություն:
Ես իմ փորձով պատրաստ եմ հարկ եղած պահին լինել երիտասարդ քաղաքապետի կողքին: Սիսիանը բոլորիս տունն է, եւ յուրաքանչյուրս պարտավոր է իր ավանդն ունենալ նրա շենացման գործում՝ անկախ զբաղեցրած դիրքից ու պաշտոնից: