Ալիեւը Զանգեզուր ասելով էլ սш տկելու է, դա Ձեզ վստահեցնում եմ, քանզի… գեներալ-մայրոր Սուրեն Աբրահամյանի ԿԱՐԵՎՈՐ վերլուծությունը
<<Այսօր Հայաստանի ու Արցախի սահմանների անվտш նգությունը առավելապես կախված է ռուսական ֆակտորից ու ՌԴ-ի ահը կարծում եմ զերծ կպահի թշ նшմուն լայնածավալ ռш զմական գործողությունների վերսկսումից: Սակայն եւ չեմ բացառում, ավելին վստահ եմ, որ առանձին սш դրանքներ կլինեն և մեր կողմից և նրանց կողմից, սակայն նորից եմ կրկնում մեծ մաշտաբի պш տերազմ առաջիկայում առհասարակ չի նշմարվում>>,- <<Իրավունքի>> հետ զրույցում անդրադառնալով Հայաստանի սահմանների անվտш նգությանը ու հնարավոր ռш զմական գործողությունների վերսկսմանը
հայկական սահմանների վրա, ասաց Ներքին գործերի նախկին նախարար, գեներալ-մայրոր ՍՈՒՐԵՆ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆԸ: -Պարոն Աբրահամյան, Սյունիքի ուղղությամբ ե՞ւս բացառում եք шգ րեսիա թշ նшմու կողմից, հաշվի առնելով, որ Ալիեւը շարունակում է Զանգեզուրի ուղղությամբ ախորժակների մասին բարձրաձայնել: — Նախ ասեմ, որ Ալիեւը Զանգեզուր ասելով
էլ սш տկելու է, դա Ձեզ վստահեցնում եմ, որպես սյունեցի: Սակայն, միառժամանակ պետք է արձանագրեմ, որ Սյունիքի դերը իշխանության կողմից պետք է կարեւորվի, պետք է Սյունիքը էլ ավելի ամրացվի բոլոր տեսակետներից՝ ռш զմական, տնտեսական, բոլոր ուղղություններով: Ես ահավոր ցшվ եմ ապրում, ապշում եմ,
որ երբ որոշ սյունեցիներ ասում են բա մեր անվտш նգության գարանտն ով է: Քանզի սյունեցին հայերի որձ տեսակն է, սյունեցին իրեն էլ կպահի, էս երկիրն էլ կպահի, Արցախն էլ կպահի, միայն խելացի ծրագիր է անհրաժեշտ այդ ամենը իրականացնելու համար: Սյունիքը եղել եւ մնում է անառիկ, ուղղակի թշն шմին օգտվում է այս իշխանությունների ապաշնորհությունից, անկարողությունից: Ցш վոք Սյունիքի դերը իշխանությունները չեն կարեւորում, իսկ ընդդիմությունն էլ իշխանությանը խփելու համար էլ ավելի է լարում իրավիճակը
Սյունիքում: Չմտածելով, որ Սյունիքը լինելու է ԱՀ հիմնական պաշտպանող օղակը: Այնպես որ ես բացառում եմ, որ Ալիեւը կամ նրան հետագայում փոխարինողները երբէ կարող են տիրանալ Սյունիքին: Պարզապես օր առաջ խելացի գործել է պետք, մենք ժամանակ չունենք մտածելու համար: Մինչեւ մենք մտածում ենք՝ թշ նшմին գործում է:
-Պարոն Աբրահամյան, ի՞նչ
կասեք ներքաղաքական զարգացումների մասին, ասում են, որ իշխանությունները արտահերթ ընտրությունների արդյունքում կրկին կվերարտադրվեն:
- Բացառված է, ոչ ոք չի կարող մոռանալ 5 հազար տղաների, 5 հազար մարած ճրագներին, Ձեր ասած սցենարի կյանքի կոչվելը առնվազն անբորայականություն կլինի: