Ամանորյա միջոցառումներ Տաթև համայնքի երեխաների համար
Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոներին ընդառաջ՝ դեկտեմբերի 26-ին, Impulse Business Management ընկերությունը, որը ղեկավարում է «ՏաԹևեր» ճոպանուղին, Տաթևի Համայնքապետարան Tatev Municipality -ի և Halidzor Community Center/Հալիձորի համայնքային կենտրոն-ի հետ համատեղ կազմակերպեցին ամանորյա միջոցառումներ Տաթև համայնքի 700 երեխայի համար:
Շինուհայրի դպրոցում տեղի ունեցավ ամանորյա ներկայացումների 3 սեանս՝ Խոտ, Հալիձոր, Տաթև, Հարժիս, Տանձատափ, Սվարանց և Շինուհայր գյուղերի մանկապարտեզների սաների և դպրոցների աշակերտի համար:
Տոնական միջոցառումների շրջանակներում երեխաների համար պատրաստվեցին քաղցր հյուրասիրություններ և թատերական ներկայացումներ, որոնք կատարեցին են Կապանի` Շիրվանզադեի անվան դրամատիկական թատրոնի արտիստները։
Տոնական միջոցառումները կազմակերպվեցին Ռուբեն Վարդանյանի և Վերոնիկա Զոնաբենդի կողմից 2008 թ.-ին մեկնարկած «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրի աջակցությամբ: Ծրագրի նպատակն է աջակցել Սյունիքի մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը:
Wings of Tatev
May be an image of 3 people and text that says "TaTever fa"