ԱՄՆ դեսպանությունը մեղմացրել է ՀՀ տարածքում ուղևորությունների վերաբերյալ սահմանափակումները
ԱՄՆ դեսպանությունը մեղմացրել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ուղևորությունների վերաբերյալ սահմանափակումներն աշխատակիցների համար։ Այս մասին ասված է դեսպանության Ֆեյսբուքի էջում։
«Ծանուցում ԱՄՆ քաղաքացիների համար․ ԱՄՆ դեսպանությունը մեղմացրել է ուղևորությունների վերաբերյալ սահմանափակումներն աշխատակիցների համար։ Նախորդ ծանուցմամբ ներկայացված սահմանափակումների համեմատ այստեղ զգուշացումները մեղմացված են», - նշված է հաղորդագրության մեջ։
Սահմանափակումները վերաբերվում են՝ Գեղարքունիքի մարզ՝ Վարդենիսից արևելք, Սյունիքի մարզ՝ Գորիսից արևելք, Սյունիքի մարզ՝ Կապանից հարավ ընկած հատվածներին, Արարատի մարզի Երասխ գյուղով երթևեկությունը թույլատրվում է, կանգառը՝ ոչ:
Նախորդ նախազգուշացումը դեսպանատունը հրապարակել էր 2023 թվականի սեպտեմբերի 19֊ին, երբ Ադրբեջանը ռազմական ագրեսիա սկսեց Լեռնային Ղարաբաղի դեմ։ Այն ժամանակ սահմանափակումները տարածվում էին նաև Տավուշի մարզի և Լեռնային Ղարաբաղի վրա։